Żołnierze Wyklęci to jest sprawa narodowa ■■ Smutny konflikt wokół IPN ■ |POLECAM!

SAMSUNG CSCfot. M. Czutko

Opisywałem kiedyś taką przykrą sytuację.

27 września 2015 roku odbył się pogrzeb trzydziestu pięciu Żołnierzy Wyklętych, których z dołów niepamięci na warszawskiej „Łączce” wydobyła skromna jeszcze wtedy, ale wspomagana wolontariuszami ekipa prof. Krzysztofa Szwagrzyka.

Sama uroczystość momentami była wzruszająca, a momentami żenująca.

Oto bowiem trumienki ze szczątkami ustawiono na pl. Piłsudskiego w Warszawie, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.

W pierwszych rzędach sektora dla VIP-ów brylowali politycy i urzędnicy na czele z ówczesną premier Ewą Kopacz i ówczesnym sekretarzem ROPWiM Andrzejem Kunertem.

—   W   strefie   dla   gości   specjalnych nie znaleźli się  —  (widziałem na własne oczy) — prof. Krzysztof Szwagrzyk i stojący obok niego wśród ludzi Andrzej Pilecki,   — syn legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego.

To był naprawdę przykry widok i świadomość, że coś jest cholernie nie tak z tymi poszukiwaniami i upamiętnieniem naszych bohaterów.

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOMUNIZM, Miejsca Męczeństwa Polaków, NEKROPOLIE POLSKIE, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Polska, POlska w likwidacji, Polskie Państwo Podziemne 27 wrze 1939, Zbrodnie żydowskie, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.