USA: Spowodowaliśmy majdan i zajęcie Krymu

matlock____________________________________________________

Emerytowany   amerykański   dyplomata Jack Matlock, — były ambasador USA w Moskwie w latach 1987-1991, — udzielił telewizji Deutsche Welle wywiadu, w którym odniósł się do dzisiejszego stanu stosunków amerykańsko-rosyjskich w sposób odbiegający znacznie od tego, co można z reguły usłyszeć i przeczytać w mediach głównego nurtu.

– NATO powstało, aby powstrzymać komunistyczny Związek Radziecki przed zagrażaniem Europy Zachodniej.

(…). Rosja nie jest w stanie pójść na konfrontację i zdominować resztę Europy. (…)   — myślenie, że nasze spory da się rozwiązać przy pomocy militarnego pozerstwa jest niebezpieczną iluzją.

(…). Rosja nie zaatakuje małego natowskiego sąsiada, a Stany Zjednoczone w żadnym wypadku nie powinny iść na wojnę z Rosją. To byłby szalony pomysł.

(…). Europa nigdy nie będzie cała, wolna i spokojna, jeśli wykluczy Rosję lub uczyni z Rosji wroga.

– mówił Matlock.

Zapytany, czy uważa NATO za przeżytek, odparł

— „Absolutnie tak”.

Stwierdził również, że wzmacnianie tzw. wschodniej flanki NATO

— „narusza ducha”  — Aktu stanowiącego o podstawach wzajemnych stosunków,   współpracy i bezpieczeństwa podpisanego przez NATO i Rosję w Paryżu w 1997 r.,

— a gdyby nie   —  „amerykańskie zaangażowanie na Ukrainie podczas powstania   na Majdanie,   —  prawdopodobnie nie byłoby aneksji Krymu przez Rosję lub wsparcia dla powstania w Donbasie”.

_____________________

(Na podstawie kresy.pl)

15 lutego 2017

http://xportal.pl/?p=28430

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, NATO, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Rosja, Ukraina, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.