24 mln publicznych pieniędzy dla firmy byłego wiceministra MSZ Roberta Grey’a

grey_waszczykowskiRządowe Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zdecydowało miesiąc temu przekazać bezzwrotną dotację, 24 mln zł z programu BRIdge Alfa — spółce Xplorer Fund.

— Członkiem jej zarządu według zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym nadal jest Robert Grey (43 l.), — do środy wiceminister spraw zagranicznych – o sprawie poinformował dziennik „Fakt”.

Podziałowi pieniędzy z programu, będącego konsekwencją ubiegłorocznej kontroli Najwyższej Izby Kontroli, przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ministerstwo Nauki po przeprowadzeniu wewnętrznej kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju złożyło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

–  Parę dni temu u szefa ABW złożyłem pismo z zapytaniem o pana Grey’a

– poinformował poseł Paweł Kukiz.

–   Czekam  na odpowiedź i gdy ją otrzymam — (a nie będzie objęta klauzulą tajności)   — opublikuję treść

– zapowiedział na swoim profilu na jednym z portali społecznościowym.

Jak  czytamy na stronie internetowej firmy,   —  Xplorer   Fund jest funduszem typu Proof of Concept, specjalizującym się w inwestycjach w technologiczne projekty na wczesnych etapach ich rozwoju

– Proof of Principle/ Proof of Concept.

Docelowa   kapitalizacja   funduszu   Xplorer   Fund   wynosi 5 milionów EUR, —   z  czego 80% środków pochodzi od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a 20% od inwestorów prywatnych.

_______________________

Julia Nowicka

Opublikowano 6 grudnia 2016

Za; http://prawy.pl/42214-24-mln-publicznych-pieniedzy-dla-firmy-bylego-wiceministra-msz-roberta-greya/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.