Ukraińskie media chwalą expose Waszczykowskiego….. / Polska jest najważniejsza… ZARAZ PO UKRAINIE

polska-jest-najwaz-zaraz-po-ukrainie_wierni-polsce-suwerennej-wordpress-com

27522d6f8037854d233d13316a361d45Expose Witolda Waszczykowskiego. Fot. MSZ

Jak wynika z komentarzy ukraińskich mediów, czwartkowe expose szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego zostało przez nie bardzo pozytywnie odebrane.

Szef polskiej dyplomacji zapowiedział w nim dalsze wspieranie władz Ukrainy i zaznaczył, że wzajemne stosunki z tym krajem nie mogą stać się „zakładnikiem przeszłości”.

Według relacji kijowskiego korespondenta TVP Pawła Bobołowicza, — media na Ukrainie relacjonowały wystąpienie szefa polskiej dyplomacji w pozytywnym świetle.

— Ukraińskie media zwróciły uwagę, że polski minister spraw zagranicznych podkreślił konieczność wspierania walki z korupcją na Ukrainie.   —  Wskazują również na słowa dotyczące wspólnej historii.

—  To   znaczy,   że  relacje polsko-ukraińskich nie mogą być zakładnikiem przeszłości

– zaznaczył Bobołowicz.

—  Jednocześnie ukraińskie media szeroko komentują te słowa, które dotyczyły nie tylko polityki wobec Ukrainy, ale także wobec Rosji.

Prawie we wszystkich relacjach zaznaczane jest, że Polska nie zrezygnuje ze starań o zwrot wraku Tupolewa

dodał korespondent.

Pozytywnie nt. expose Waszczykowskiego wypowiadała się również część ukraińskich polityków.

Jeden z nich,  —  Mykoła Kniażycki z Frontu Ludowego   — stwierdził,

— że Ukraińcy są wdzięczni polskiemu rządowi i ministrowi Waszczykowskiemu za wsparcie w dążeniach Ukraińców do przystąpienia do UE.

Kniażycki   wcześniej  krytycznie wypowiadał się nt. filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

— Jego zdaniem, film ten przyczyni się do jeszcze większego skomplikowania relacji polsko-ukraińskich.

Jak informowaliśmy,   — w swoim expose Waszczykowski podkreślił, że Polska wspiera i dalej będzie wspierać Ukrainę, kontynuując politykę wsparcia jej proeuropejskich aspiracji.

Zaznaczył również, że Warszawa wspiera władze w Kijowie w dziedzinie decentralizacji, reformy samorządowej i zwalczania korupcji.

Jego zdaniem, podstawą do pokojowego rozwiązania konfliktu jest pełna implementacja Porozumień Mińskich.

Stwierdził, że ubiegły rok był dobry dla „wzajemnie korzystnej polsko-ukraińskiej współpracy obronnej”, — przypominając m.in. o podpisaniu nowego generalnego porozumienia o współpracy obronnej oraz porozumienia regulującego kwestie współpracy przemysłów.

—  To wszystko pokazuje,   — że polsko-ukraińskie partnerstwo strategiczne   jest   w  coraz większym stopniu wypełnione treścią i będzie sprzyjać budowie odporności naszego sąsiada na destabilizację

–   podkreślił szef polskiej dyplomacji.

—   Dajemy Ukrainie wyraźny sygnał,   — że to, co spotyka dzisiaj ich kraj nie tylko budzi naszą troskę, ale i konkretną reakcję.

W tym kontekście, w pozytywnym tonie, omówił również wątek masowej imigracji Ukraińców do pracy w Polsce.

  —  Ten   konkret   to  także ponad 1,2 mln wiz wydanych w ubiegłym roku   przez   nasze   urzędy   konsularne na Ukrainie, — w tym ponad 650 tysięcy wiz pracowniczych

—  mówił minister Waszczykowski.

Jego   zdaniem,   —  imigranci zarobkowi ze wschodu, szczególnie z Ukrainy, — wpływają pozytywnie na polską gospodarkę. [!!! — mj[

Witold Waszczykowski zwrócił uwagę, że

— „wspierając Ukrainę w jej wysiłkach reformatorskich i polityce proeuropejskiej,   — nie tracimy z pola widzenia spraw historycznych”.

— Uważamy, że prawdziwemu partnerstwu strategicznemu powinna towarzyszyć prawda

powiedział.

Podkreślił zarazem, że polski rząd nie chce,

—  „by nasze stosunki bilateralne stały się zakładnikiem przeszłości”.

—  Z   myślą   o   niej,   z  myślą   o dialogu społecznym,  —  postanowiliśmy wznowić działalność sprawdzonego formatu współpracy dwustronnej, jakim jest Polsko–Ukraińskie Forum Partnerstwa

—  powiedział szef MSZ.

Polski minister zaznaczył również, — że prowadzone są działania na rzecz powołania Polsko-Ukraińskiego Centrum Dobrosąsiedztwa.

Miałoby ono służyć zbliżeniu narodów polskiego i ukraińskiego poprzez rozwój dobrosąsiedzkich relacji, współpracy oraz wymiany kulturalnej.

[ emjot zamiast komentarza:

______________________

Kresy.pl / Radiownet.pl

Sobota, 11 lutego 2017

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainskie-media-chwala-expose-waszczykowskiego

________________________________

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ukraińskie media chwalą expose Waszczykowskiego….. / Polska jest najważniejsza… ZARAZ PO UKRAINIE

 1. Józef Bizoń pisze:

  Tajne „Pilne NOTATKI” Skubiszewskiego, Polska – Izrael.
  Polska po „rozmowach” W. Jaruzelskiego z prezesem Światowego Kongresu Żydów.

  Treści odtajnionych „Pilnych notatek” K. Skubiszewskiego z dnia 21 grudnia 1989 r., a w szczególności z 06 marca 1990 r., których skany pierwszych ich stron widzimy poniżej, ujawniają nam politykę wobec Izraela realizowaną przez kolejne rządy RP. Politykę oczekiwaną przez Izrael i Światowy Kongres Żydów wytyczoną po „rozmowach” W. Jaruzelskiego w 1985 r. i 1990 r. z Edgarem Bronfmanem prezesem tegoż ŚKŻ.
  Ujawniają one realizowaną politykę, o której Prezydent RP Lech Kaczyński 11 września 2006 r. w Izraelu powiedział: „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni.” – (Zasługi Lecha Kaczyńskiego – wizyta w 2006 r. w Izraelu w obrazkach)
  Zaś aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz rząd PiS-u politykę tę nadal realizują. Politykę, którą Jarosław Kaczyński nazwał testamentem Lecha Kaczyńskiego, który musi być zrealizowany. No i jest realizowana pod osłoną przeróżnych wywoływanych zadym odwracających uwagę społeczeństwa.
  Więcej pod
  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/tajne-pilne-notatki-skubiszewskiego-polska-izrael/
  ======== =

  Polskę obowiązuje umowa stowarzyszeniowa UE z Izraelem.
  W ramach „dobrej zmiany” nastał czas na POLIN i przesiadki na Międzymorze.

  Zapowiedź umowy stowarzyszeniowej z Izraelem mamy już w „Pilnej notatce” z dnia 06 marca 1990 r. sporządzonej przez ministra spraw zagranicznych Krzysztofa Skubiszewskiego w związku z nawiązaniem stosunków dyplomatycznych Polska-Izrael.
  Treść przywołanej notatki mamy pokrótce omówioną w artykule „Tajne „Pilne NOTATKI” Skubiszewskiego, Polska – Izrael. Polska po „rozmowach” W. Jaruzelskiego z prezesem Światowego Kongresu Żydów.” Tam też podano wejście do treści całej notatki.

  Na stronie 13 ‘Pilnej notatki” z dnia 06 marca 1990 r. mamy zapowiedź zawarcia z Polską umowy o współpracy na wzór EWG.
  ( ….. )
  Dyrektywy Izraela względem Polski zostały już jasno wyłuszczone.
  Dokąd prowadzi Polaków Episkopat Polski oraz O. Tadeusz Rydzyk ze swym „Alleluja i do przodu!”?
  Czy do – Przechodniu powiedz innym, że tu kiedyś była Polska?
  Więcej pod
  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/polske-obowiazuje-umowa-stowarzyszeniowa-ue-z-izraelem/
  ———
  Józef Bizoń

Możliwość komentowania jest wyłączona.