Na Ukrainie żądają od Polski zwrotu ziem! Ambasador oskarża Polaków o… ludobójstwo!

Na Ukrainie żądają od Polski zwrotu ziem! Ambasador oskarża Polaków o… ludobójstwo!

| 27 lipca 2016

upa_faszyzm_roszczenia_terytorialne_ukrainy-jpg1

| 27 lipca 2016

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca   — publicznie oskarżył Polaków o dokonanie ludobójstwa na Ukraińcach.

Z kolei ukraiński doradca rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda — zapowiedział rozpoczęcie w Radzie Najwyższej prac nad ustawą o roszczeniach terytorialnych wobec Polski.

Reagując   na Facebooku na uchwałę polskiego parlamentu w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa na Wołyniu   — ambasador Deszczyca napisał, że w odpowiedzi

—  „ukraińscy   politycy   i   parlamentarzyści   słusznie będą udowadniać, że miało miejsce i ludobójstwo na Ukraińcach ze strony Polaków”.

Oskarżenie nas o ludobójstwo jest zawarte w tym jednym, ale jakże znamiennym słowie pana ambasadora:  —  „słusznie”.

Przy okazji zwracamy uwagę na jeszcze jedno malutkie słowo, które chyba wymknęło się panu ambasadorowi niechcący:  —  „i”.  

Tym samym wbrew swoim intencjom przyznał faktycznie, że miało miejsce „i” ludobójstwo na Polakach.

deszczyca_facebook-jpg2

Warto zauważyć, że kiedy o ludobójstwo czy „polskie obozy zagłady” oskarżają nas jacyś niedouczeni zachodni pismacy lub środowiska celowo starające się zrzucić na Polaków winę za niemieckie zbrodnie, — MSZ RP reaguje natychmiast.

Tym razem milczy.

Dlaczego?

Czy ukraińskiemu ambasadorowi wolno obrażać Naród Polski?

Czy na przemilczaniu kłamstw i oszczerstw mamy budować nasze „dobre relacje” z Ukrainą?

Tymczasem znany kijowski adwokat, działacz społeczny i ekspert rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda zapowiedział, że  

— rozpocznie pracę nad ustawą zawierającą roszczenia terytorialne wobec Polski.

Jeśli dokument ten zyska poparcie w Radzie Najwyższej   — to władze w Kijowie będą zobligowane wystąpić do Polski o „zwrot” terytorium dawnego „ukraińskiego”   Księstwa   Halicko   –   Wołyńskiego z XIII w. — w postaci tzw. Zakerzonia, czyli Chełmszczyzny, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Białej Podlaskiej,   — a być może nawet Lublina, jako „ukraińskich ziem etnicznych”.

Co ciekawe, Kurinnyj pochwalił się tym nie tylko na Facebooku.

Jego wypowiedzi obszernie i z nieukrywaną złośliwością cytują portale rosyjskie,   — m.in. Politnavigator, Swobodnaja Pressa, Politobzor i inne.

— „Nie ma problemu, żeby zarejestrować projekt ustawy o Chełmszczyźnie i wysiedleniu Ukraińców jako przestępstwie (Polski – red.) przeciwko ludzkości.

Wystarczy mi 2 dni, żeby to napisać do 5 sierpnia, a następnie wnieść pod obrady parlamentu”

– mówi ukraiński ekspert.

kurennoj_facebook-jpg3

— „Odpowiednie materiały mam”

– zapewnia i powołuje się na dawne „mapy polskie i niemieckie”, — które mają jakoby potwierdzać, że na tych ziemiach Polaków nie było, a jedynie „przymusowo spolonizowani i zasymilowani Ukraińcy”.

—   „Nadszedł   czas,   żeby   to   zacząć!   — Od 2010 r. się do tego szykowałem! — Chodzi o Ukraińców Zakerzonia i ich prawo na samookreślenie od Polski!”

– napisał Kurinnyj na swoim profilu na Facebooku, gdzie zresztą górną grafikę stanowi mapa z zaznaczoną granicą Ukrainy aż do linii Wisły.

Dodajmy, że oprócz działalności nacjonalistycznej i obsługi prawnej Partii Swoboda   —    Kurinnyj    jest też   oficjalnym  ekspertem ukraińskich władz, — m.in. Narodowej Agencji Służby Państwowej, Państwowej Agencji Kinematografii oraz przygotowuje projekty ustaw mających reformować kraj.

Z kolei na oficjalnej stronie Swobody pojawiła się petycja do parlamentu Ukrainy  o   — „okupacji Zachodniej Ukrainy przez Polskę” — autorstwa  działacza tej partii Jurija Czerkaszyna   — walczącego w Donbasie w batalionie „Sicz Zaporoska”.

Żąda się w niej m.in.

— „potępienia represji i terroru stosowanego przez hitlerowskich okupantów   i   ich sojuszników  z polskiej policji przeciwko ukraińskiemu ruchowi narodowo – wyzwoleńczemu i cywilnej ludności Ukrainy na Wołyniu w latach 1943-44”.

—  „W   tych   represjach   przeciwko   ludności ukraińskiej brali też udział polscy cywile”

– pisze działacz Swobody.

Partia ta żąda również

—  „oficjalnego   uznania   faktu  przestępstw dokonanych przez sowieckie NKWD i jego sojuszników z Armii Krajowej przeciwko ukraińskiemu podziemiu i ludności cywilnej na Wołyniu w latach 1943-45”. 

Autor   petycji   oskarża też przedwojenne władze Polski o „państwowy terror” oraz   „masowe tortury i zabójstwa” ukraińskich chłopów.

Partia Swoboda oburza się, że w Radzie Najwyższej odmówiono na razie zarejestrowania tej petycji, w związku z czym sama ją publikuje.

Podsumowując te wszystkie wydarzenia pozostaje stwierdzić,  

— że ambasador Ukrainy, który oskarża Polaków o ludobójstwo jest kłamcą i oszczercą  —  i nie powinien ani dnia dłużej być tolerowany na naszym terytorium przez polskie władze.

Tymczasem od jego skandalicznej wypowiedzi mija już prawie tydzień i nie widać żadnej reakcji MSZ RP na te haniebne słowa.

Z kolei fakt, że ukraiński ekspert rządowy przygotowujący ustawę o roszczeniach terytorialnych wobec Polski i chcący przesunąć granicę aż do linii Wisły, jest obszernie cytowany przez rosyjską propagandę, — powinien wzbudzić przede wszystkim czujność Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Nie jest to bowiem jakiś zwykły nawiedzony nacjonalistyczny świr ukraiński, tylko człowiek wykształcony, prawnik, który doskonale rozumie, co robi i jakie skutki może wywołać jego działanie.

Jeśli mimo wszystko ustawa ta pojawi się w ukraińskim parlamencie —  musi zostać przez nas potraktowana jako akt jednoznacznie wrogi wobec naszego kraju.

Przy okazji warto też może zastanowić się nad tym,  jak dotrzeć do umysłów milionów Ukraińców,   — szczególnie młodego pokolenia, — które nie mając żadnej wiedzy historycznej — masowo pada ofiarą neobanderowskiego kłamstwa i propagandy, dodatkowo wspieranej zresztą na poziomie oficjalnym przez ukraińskie władze.

Seminariami i dyskusjami historyków tego nie załatwimy.

Nie udało się to przez 25 lat i nie uda się przez 25 kolejnych, gdyż ukraińskie władze po prostu prawdy nie chcą.

Polityczna   decyzja   o budowie tożsamości na ludobójczym „etosie” OUN-UPA już dawno w Kijowie zapadła i nie jesteśmy w stanie tego „odkręcić”.

Może więc w tej sytuacji warto wykorzystać fakt, że co roku 1-1,5 mln Ukraińców występuje o pozwolenie na pracę w naszym kraju.

— Zwykłym rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej należałoby więc do składanego przez nich wniosku dołączyć standardowe oświadczenie,   — które każdy chcący u nas zarabiać obywatel Ukrainy powinien podpisać, jeśli chce takie pozwolenie otrzymać:

—  „Ja, niżej podpisany (…) jestem świadom, że w Rzeczypospolitej Polskiej organizacje OUN i UPA są uznawane za ludobójcze z powodu masowych zbrodni, których dopuściły się na cywilnej ludności polskiej w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

W związku z tym deklaruję, że w czasie mojego przebywania na terytorium RP – w celu zachowania porządku publicznego

– powstrzymam się od jakichkolwiek form propagowania tych organizacji   — oraz głoszonej przez nie nazistowskiej ideologii pod sankcją wydalenia mnie z RP”.

Proste? Proste.

Dzięki temu nie wymagającemu żadnych długich procedur rozwiązaniu, — nie tylko zapobiegniemy krzewieniu u nas naobanderowskiej propagandy,

— ale przede wszystkim do milionów Ukraińców dotrze w końcu – do zdecydowanej większości po raz pierwszy w życiu – że OUN i UPA to ludobójcy   i   że   my   –   Polacy   nie   życzymy sobie tej zarazy w naszym kraju.

A już refleksje z tego nasi wschodni sąsiedzi wyciągną sobie potem sami.

_____________________________

Reporters.pl | 27 lipca 2016

ZOBACZ:

***

Ukraińska mapa prawdy – etniczne pochodzenie Ukrainy. Bez komentarza

ukraina-karta-yazykovKolor niebieski – to Polska!!!

***

Jak Niemcy stworzyli Ukrainę i w jakim celu — Roman Dmowski – “Kwestia ukraińska” – Źródło: Archiwum MSWiA, sygn. K-458.

PREZENTUJEMY NIEPUBLIKOWANY DOTYCHCZAS, TEKST AUTORSTWA ROMANA DMOWSKIEGO POŚWIĘCONY UKRAINIE.

MATERIAŁ POCHODZI Z ARCHIWUM MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI !!!

Bardzo ważny tekst, który uzmysławia nam, jak Niemcy stworzyli Ukrainę i w jakim celu.  — Polecam szczególnie od punktu III.

Na Ukrainie żądają od Polski zwrotu ziem! Ambasador oskarża Polaków o… ludobójstwo!

Zobacz też:

Tego filmu nie chce pokazać żadna telewizja. Ślady zbrodni wołyńskiej, które odbierają mowę…

Tego filmu nie chce pokazać żadna telewizja. Ślady zbrodni wołyńskiej, które odbierają mowę. „Po powrocie do kraju przez trzy tygodnie nie mogłem dojść do siebie” Robert   Kmieć zajmuje się poszukiwaniem skarbów od kilkunastu lat. Wyciąga z jezior czołgi, samoloty i wozy opancerzone. Dla niego ta … Czytaj dalej

w POLSCE!!! – „Dynamo” Wrocław !!! …

Piłkarze ukraińskiego klubu Dynamo Wrocław żalą się „Gazecie Wyborczej” źr: Facebook Zawodnicy amatorskiego klubu „Dynamo Wrocław” na co dzień grają w najniższej klasie rozgrywkowej. Występują w bordowo-czarnych strojach. — Są zdziwieni, że lokalni kibice odbierają to jako nawiązanie do barw … Czytaj dalej

■■■ Lider OUN grozi Polakom użyciem siły. – „Moskale już się przekonali, Polacy też chcą?”

Polska: Nie dla współpracy z miastami czczącymi UPA

Organizacje kresowe zwróciły się do władz ustawodawczych i wykonawczych RP z wnioskiem o wprowadzenie prawnego zakazu zawierania umów partnerskich z miastami gloryfikującymi organizacji winnej zbrodni ludobójstwa OUN-UPA. List sygnowany przez znanych działaczy kresowych i liczne organizacje został skierowany do prezydenta … Czytaj dalej

Arcybiskup chciał się zemścić na prezydencie Przemyśla?

_____________________________________________________ Na jaw wychodzą w coraz większym stopniu związki kościoła greckokatolickiego z neobanderyzmem.  — Po zatrzymaniu prezydenta Roberta Chomy na granicy polsko-ukraińskiej spotkała go jeszcze jedna próba poniżenia.   — Tym razem w kościele greckokatolickim. Jeśli celem wyższego duchownego było rzeczywiście … Czytaj dalej

 

Parlament Ukrainy potępił polską uchwałę o ludobójstwie na Wołyniu. „To upolitycznianie historii”

Ukraiński parlament / PAP/EPA / ROMAN PILIPEY Parlament Ukrainy potępił w czwartek lipcowe decyzje Senatu i Sejmu RP w sprawie zbrodni wołyńskiej,   — uznając, że określenie jej mianem ludobójstwa jest „upolitycznianiem historii” — i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na … Czytaj dalej

Ukraina… póki my żyjemy………. Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z 25-leciem niepodległości Ukrainy… |p o l e c a m!

*** Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z 25-leciem niepodległości Ukrainy, — a przede wszystkim, podpisana tam przez niego deklaracja,    — była dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń historii Polski po przełomie 1989 r. Posunięcia Prezydenta RP … Czytaj dalej

Ukraiński minister oddaje hołd poległym esesmanom!

  *** Przy huku salwy honorowej minister Światosław Szeremeta,  — znany z robienia awantur w Przemyślu, — wziął udział w uroczystym pogrzebie szczątków członków zbrodniczej 14 Dywizji Grenadierów SS. — Rzecz jasna ludzie służący w tej formacji mordowali polską ludność … Czytaj dalej

Pojednanie popisowo judeokatolickie z pobanderowcami – już w 2014

*** „Przebaczyć wszelkie zło” — film Linkowskiego nagradzaną przez judeopolikulturę   receptą   wsparcia banderowców w na służbie „naszym” (jak wojna z Irakiem) posowieckim oligarchom w mordowaniu donieckich kozaków   — za to, że są Rosjanami. Film ma charakter reportażu ze spotkań pielgrzymki judeokatolikow … Czytaj dalej

Zostawmy historię historykom – Duda na Ukrainie |POLECAM!

AppleMark Prezydent RP Andrzej Duda od wtorku gościł na Ukrainie. — Przybył tam na zaproszenie prezydenta tego kraju Petra Poroszenki. Wizyta była związana z obchodami 25-lecia niepodległości Ukrainy. Andrzej Duda był tam jedynym zagranicznym gościem tej rangi.  — Obecność naszego  … Czytaj dalej

Negacjonista wołyński i szef ukraińskiego IPN chwali prezydenta Dudę za stosunek do Ukrainy

Wołodymyr Wiatrowycz. Fot. youtube.com Wołodymyr Wiatrowycz  na jednym z portali społecznościowych skomentował jeden z punktów wspólnej deklaracji prezydentów Polski i Ukrainy, dotyczący kwestii historycznych. Na swoim profilu Facebookowym,   —  szef ukraińskiego IPN   — zacytował jeden z punktów wspólnej deklaracji prezydentów … Czytaj dalej

Szokujący wywiad dla „GW” Jurija Szuchewycza: syna Romana Szuchewycza współodpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach – tego, z którym Kuchciński paktował na Ukrainie

Szuchewycz powiedział, że Putin opłaca polskich parlamentarzystów. fot. wikipedia Jurij Szuchewycz udzielił Gazecie Wyborczej kontrowersyjnego wywiadu, w którym stwierdził,   —  że Polacy kolaborowali masowo z sowietami a na Wołyniu nie było ludobójstwa. Jego zdaniem przypominanie o Wołyniu za pomocą uchwały … Czytaj dalej

Czy będzie podpisana polsko-ukraińska deklaracja historyczna?

© Sputnik. Andrey Stenin 24 sierpnia na uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy — wśród gości zaproszonych przez Petro Poroszenkę będzie też prezydent Polski Andrzej Duda. Komentatorzy zwracają uwagę na wiele kontrowersji w percepcji różnych historycznych wydarzeń ze strony Polaków … Czytaj dalej

Ukraińcy uczcili pamięć SS Galizien: w mundurach Waffen-SS i pod flagami OUN-UPA [+VIDEO / +FOTO] |POLECAM!!!

Uroczystości ku czci SS Galizien. Fot. gazeta.ua W rocznicę klęski zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien pod Brodami,  —  Ukraińcy oddali hołd jej poległym członkom. „Żołnierze”  w mundurach SS oddali salwę honorową. —  W uroczystościach brali udział weterani UPA i … Czytaj dalej

Jak Ukraińscy żołnierze Wafen-SS zostali Polakami |POLECAM!

SSmani z Festung Elbing Prawda historyczna opiera się na faktach, a nie wyobrażeniach o nich. Ciszej nad tą trumną – może świat o tym zapomni, albo bezdenna głupota „rządu londyńskiego” minie bez echa. — Oto historia polskiej dywizji SS,   — … Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.