■■■ Lider OUN grozi Polakom użyciem siły. – „Moskale już się przekonali, Polacy też chcą?”

b22da536b16fb02aba8cf784f06ef7edBohdan Czerwak. Fot. wikimedia.org

Obecny lider frakcji melnykowskiej OUN, Bohdan Czerwak podkreśla, — że nie ma takiej siły, która mogłaby zmienić nastawienie Ukraińców do OUN-UPA, Bandery czy Szuchewycza  — o czym w Donbasie „przekonali się moskale”.  

—  Polacy też chcą się przekonać? 

– pyta Czerwak.

—  Jego [Jarosława Kaczyńskiego] stanowisko odnośnie OUN i UPA niczym nie różni się od stanowiska Kremla

napisał Bohdan Czerwak na Facebooku,    odnosząc się do głośnej w Polsce i na Ukrainie wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że gloryfikowanie Stepana Bandery i zbrodniarzy z OUN-UPA uniemożliwi Ukrainie integrację z UE.

—  Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie.   — Konkretnie – pod Awdijiwką.

Kaczyński   jest   albo   ślepy,   albo głupi, skoro tego nie widzi. — Myśli, że   istnieje   jakaś   siła,   która   może  zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA,   — Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza.

— Taka siła nie istnieje.   — O czym przekonali się moskale. — Polacy też chcą się przekonać?

pyta lider frakcji melnykowskiej OUN.

Kilka dni temu Czerwak odniósł się do innych wypowiedzi Kaczyńskiego, a także prezydenta Andrzeja Dudy nt. polityki historycznej Ukrainy i stosunku jej władz do OUN-UPA.

Wypowiedzi Dudy nt. UPA określił jako „niedopuszczalne”, a słowa Kaczyńskiego nazwał   „otwartym chamstwem”.

—  Nie można pozwolić, żeby rozmawiano z nami w takim tonie

oburzał się lider OUN.

Jego  zdaniem, Polacy  

—  „pozwalają sobie” na to,   bo uważają, że Ukraina jest teraz  —  „słaba   jak nigdy”   przez  —   „wojnę   z   Moskwą”    i tarcia wewnętrzne i może pod wpływem nacisków odciąć się od OUN i UPA.

Ale,   według niego,   Polacy są w błędzie, a Ukraińcy o tym wiedzą:

—  Donbas   wszystko  rozstawił na swoich miejscach. — Swojej „Awdijiwki” Polacy nigdy by nie wytrzymali.

Putin jest dla nich za zbyt twardy.   — I nie tylko dla Polaków.

Wcześniej informowaliśmy, że szef OUN stwierdził,   — iż prezydent Izraela, mówiąc o zaangażowaniu ukraińskich nacjonalistów w Holokaust, — „splunął Ukraińcom w duszę”.

—  To, co zrobił prezydent państwa Izrael w ukraińskim parlamencie można potraktować jednoznacznie   – jako splunięcie Ukraińcom w duszę

— napisał Czerwak, szef Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów,  na Facebooku.

Jego zdaniem, obwinianie OUN za Holokaust w rocznicę zbrodni w Babim Jarze   i   przed   ukraińskim  parlamentem było —  „znieważeniem ukraińskiej nacji”.

Bohdan Czerwak publikował wcześniej prace powielające neobanderowską narrację ws. rzezi wołyńskiej i gloryfikujące OUN-UPA.

Także   lider   batalionu ochotniczego OUN, Mykoła Kochaniwskij stwierdził, — że ostatnia wypowiedź szefa PiS nt. Ukrainy była — „absolutnie szowinistyczna”.

—  To   tak  samo, jakbyśmy mówili Polakom, że powinni usunąć ze swojej historii Piłsudskiego

—   stwierdził.

Jak informowaliśmy   wcześniej,   — w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” — prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował gloryfikowanie Stepana Bandery i UON-UPA na Ukrainie:

—  Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców,   — to oni ich przebili.

ZOBACZ: Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Jego   zdaniem,   —    stosunki polsko-ukraińskie m.in. z tego względu stoją pod znakiem zapytania.

—  Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence,   — że z Banderą to oni do Europy nie wejdą.

To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice

– powiedział lider PiS.

Jego słowa wcześniej ostro skomentował Wołodymyr Wiatrowycz, — szef ukraińskiego IPN i negacjonista wołyński.

—   Jarosław   Kaczyński  jest przekonany, że Ukraińcy — „przebili Niemców w okrucieństwie względem Polaków”.

I taki człowiek chce narzucać Ukraińcom własne fantazyjne wyobrażenia o przeszłości, jako warunek wsparcia w chwili obecnej. Imperializm z powikłaniami

—  napisał na Facebooku.

Opinię tę powtórzył w rozmowie ze stacją 112 Ukraina.

Stwierdził tam, że

—  „Kaczyński przeszedł sam siebie w niezrozumieniu ukraińskiej i polskiej   historii”.

Jego zdaniem,   — wypowiedź szefa PiS pokazuje jego pogardę względem Ukrainy, —  a ukraińską historię próbuje się wykorzystywać na wewnętrzny użytek w Polsce.

___________________________

Facebook.com / Kresy.pl

Wtorek, 07 lutego 2017

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-oun-grozi-polakom-uzyciem-sily-moskale-juz-sie-przekonali-polacy-tez-chca

KOMENTARZE:

MadMike:

07.02.2017 22:03

Ohh tak proszę więcej… Ciekaw jestem jak probanderowskie świnie z PO i N. będą prostować i wmawiać nam przyjaźń ukraińską. Tak jest, dokładnie to o czym ludzie świadomi zawsze wiedzieli, ukraińcy są wrogiem cywilizowanego świata a dzicz tylko czeka aby mieć pretekst aby znowu iść riezać. Dlatego naszym priorytetem winno być całkowite zamknięcie granicy z Ukrainą, skoncentrowanie tam wojska a wszystkich ludzi posiadających obywatelstwo tego „kraju” niezwłocznie wydalić.

MadMike:

07.02.2017 22:05

Przy okazji własnie potwierdził, że to Ukraina odpowiada za eskalacje konfliktu na wschodzie, nie żebym nie wiedział ale teraz to otwarcie usłyszeliśmy ze strony banderowców. Do tej pory było, że oni biedni się bronią przed atakiem.

JaremaW:

07.02.2017 22:44

Ha ha zapraszam .Dopiero się przekonacie że w Donbasie to było przedszkole.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „■■■ Lider OUN grozi Polakom użyciem siły. – „Moskale już się przekonali, Polacy też chcą?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.