Korwin-Mikke: Panie Kaczyński! Gdzie jest rozliczenie PO z afer? Przecież miało być…

korwin-tusk-kaczynski-wolnosc24-696x401_____________________________________________________________

PiS   obiecywało,   że  weźmie się za rzekome afery robione za rządów PO z PSL – no i minął rok z okładem, a te afery nadal są „rzekome”. — Nic się nie dzieje.

Nie  ruszono nawet sprawy dostawy do Polski pociągów Pendolino – co byłoby o   tyle   ułatwione,   że   Alstom sprzedawał swoje pociągi do jedenastu krajów; — w dziesięciu trwają już procesy antykorupcyjne

– a w jedenastym, w którym obiecano walczyć z korupcją w czasach PO-PSL, nadal szyto-kryto.

Co najprawdopodobniej bierze się stąd, że w wylizywaniu tych konfitur brały też udział języczki ludzi związanych z PiS.

Jedyna  afera, w kwestii której się coś dzieje (ale niemrawo), to sprawa Amber Gold.   —  Tyle że nie ma ona nic wspólnego z rządami PO-PSL!

To była po prostu firma, założona najprawdopodobniej od początku jako „łagodna złota piramida”, —  nie miała nic wspólnego z urzędami ani spółkami reżymowymi

– a to, że maczał tam paluszki syn p. Donalda Tuska, świadczy co najwyżej o błędach wychowawczych w tej rodzinie.

Najprawdopodobniej, znając czołobitność polskich urzędów w stosunku do celebrytów, wzięto go do siuchty jako tarczę – co oczywiście w niczym go nie usprawiedliwia.

Jednak np. syn śp. Małgorzaty Thatcherowej, Marek, też był zamieszany w aferę korupcyjną, i to na międzynarodowa skalę – a nikt z tego powodu nie mówił o korupcji w administracji torysów!

Gdy kilkanaście lat temu modna była afera węglowa (co przypłaciła śmiercią – nie jestem pewien, czy samobójczą – śp. Barbara Blidowa, osoba bardzo honorowa),

— przepowiadałem,  że obydwa końce pozostaną w wodzie, ponieważ afera jest   OGROMNA, a maczają w niej paluchy wszyscy: z PSL, z SLD, z UW, z PC, z AW„S”   — (pod takimi szyldami występowali wtedy dzisiejsi cwaniacy).

W   czasach   dzikiego,   drapieżnego kapitalizmu afera „panamska”, — choć też   brali   w   niej   udział ludzie ze wszystkich stron politycznego spektrum, — została   jednak   wyjaśniona     —  (choć niektóre wyroki były zastanawiająco niskie).

Natomiast   socjalizm jest to jedna zorganizowana korupcja – więc wyjaśnienie takiej afery mogłoby być zabójcze dla całego systemu politycznego.

Poza aferami w ścisłym sensie działa też bezczelne, choć legalne, zawłaszczanie aparatu państwowego.

Właśnie „Puls Biznesu” starannie przeanalizował dane – i wyszło, że po czterech   latach   rządów   PO   z   PSL  zajęli oni ponad 400 ważnych synekur – co wtedy politycy i publicyści PiS określali mianem „Teraz, k***a, my!”.

Tymczasem po raptem roku rządów „bojowników z korupcją” — zajęli oni (bądź stworzyli…) ponad tysiąc rozmaitych synekur!

Ta rządząca Polską mafia, w niczym nie kontrolowana — (bo wtedy ci z PO donosili na tych z PSL – i odwrotnie), — spokojnie głosi, że będzie nas doić jeszcze dwie albo i trzy kadencje.

W jaki sposób?

Cóż, mamy przecież d***krację!

Na wspólników przestępstwa wzięto rodziny z dwojgiem dzieci, które przekupiono „500 plus” – a także emerytów, których przekupiono —  (co prawda   i  tak im się to należało…) — powrotem socnormalności w emeryturach.

A – i jeszcze chcą podnieść bezrobotnym zasiłki do połowy płac-minu.

Teoretycy i macherzy z PiS zapewne wyliczyli, że wraz z rodzinami przestępczy gang liczy już ponad 50% „obywateli” – a to oznacza, że mają oni prawo legalnie rabować pozostałe 49%.

Bo oczywiście zabranie komuś 700 zł po to, by wręczyć mi 500 zł, jest działalnością przestępczą.

Ja te pieniądze przekazuję na Fundację Indywidualnego Kształcenia – ale, szczerze pisząc,   —  oznacza   to   tylko   tyle, że zamiast mnie ta zacna fundacja może w każdej chwili zostać oskarżona o czerpanie zysków z działalności przestępczej.

Dokładnie tak samo jak w PRL – kto dostał talon na samochód czy przydział blachy na dach (po cenie urzędowej, niższej znacznie od rynkowej), — ten już był swój, czerpał zyski z działalności przestępczej.

I nic się z punktu widzenia moralnego nie zmieniło. 

Socjalizm to socjalizm.  — Ustrój przestępczy ze swej natury.

I jeśli się akceptuje tę zbrodniczą naturę – no to już spokojnie można w tym ustroju żyć.  

Ja też w nim żyję.   — Tyle że mnie to przeszkadza.

Natomiast inni po prostu przywykli i uważają to za coś normalnego – podobnie jak kanibale za normalność uważają zjadanie ludzi.  

— O wiele łatwiej jest wtedy żyć. I polędwiczka lepiej smakuje…

Niedawno,   — komentując gigantyczną korupcję w PiS,   — wziąłem się za obronę tej partii, pisząc:

„To wszystko prawda – ale to właśnie dowodzi, że PiS jest partią na wskroś d***kratyczną.

Zwolennicy PiS nie muszą się wstydzić. Tak właśnie powinna wyglądać d***kracja!

W tych dniach władzę w USA obejmie p.Donald Trump – i w Stanach posady straci półtora miliona zwolenników Demokratów, a obsadzi je półtora miliona zwolenników Republikanów.

Tam otwarcie się mówi, że d***kracja to system łupów (spoils system).

Kto wygra wybory – łupi ludzi. A Polakom wmawiano, że d***kracja to coś dobrego, rzecz niemal święta… I teraz – takie zaskoczenie…

W monarchii w ogóle urzędników jest mało, bo król musiałby ich utrzymywać z własnej szkatuły.   — A jeśli muszą być, to król wybiera uczciwych i kompetentnych – we własnym interesie.

Premier natomiast musi odpłacić się za poparcie w wyborach, zadbać o poparcie w następnych…   — Kosztują i okradają? Może – ale nie jego!

W d***kracji (a nawet w republice) inaczej być nie może.  

M.in. dlatego jestem monarchistą.

Jeśli ktoś chciał w Polsce d***kracji parlamentarnej – to ją ma. — PiS jest jej najdoskonalszym wcieleniem.

Tak więc wszelka walka z PiS musi toczyć się pod hasłem: „PRECZ Z D***KRACJĄ!”.

I muszę tu powiedzieć, że coraz więcej ludzi przyznaje mi rację. — Nawet w Parlamencie Europejskim!

Zresztą – szefem PE, na miejsce tow. Marcina Schulza, został p. Antoni Tajani (czyta się, jak się pisze!!!)  – jeszcze kilkanaście lat temu członek młodzieżówki włoskiej Partii Monarchistycznej.

Naprawdę chyba coś się zmienia – nie tylko w Hameryce!

_________________________

Przez  Janusz Korwin Mikke

24/01/2017

http://nczas.com/publicystyka/korwin-mikke-panie-kaczynski-gdzie-jest-rozliczenie-po-z-afer-przeciez-mialo-byc/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Sejm, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.