Kaczyński: władze USA naciskały na mnie i ingerowały w wewnętrzne sprawy Polski

fcc5d8e4c6d578036077000e165d4593Jarosław Kaczyński. Fot. Piotr Drabik / Flickr.com

W wywiadzie dla Radia Katowice — prezes PiS  Jarosław Kaczyński przyznał, że władze USA „niesamowicie” ingerowały w wewnętrzne sprawy naszego kraju, — a on sam był naciskany przez Waszyngton

— „w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”.

Szef PiS liczy na to, że za kadencji Donalda Trumpa te naciski ustaną.

W sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Katowic, na spotkanie z regionalnymi strukturami swojej partii.   — Udzielił przy okazji wywiadu Radiu Katowice,   które został wyemitowany w poniedziałek.

Pytany o to, czy w kontekście inauguracji prezydentury Donalda Trumpa nie obawia się o relacje Polski z USA, czy nie ulegną one pogorszeniu, — szef PiS stwierdził, że jego zdaniem nie.

Natomiast   cieszę   się,  że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w  wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem  — i może to jest złe słowo, ale go użyję: — ofiarą,

— bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować

– powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że miał już kontakty z otoczeniem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Odniósł się też do jego przemówienia inauguracyjnego stwierdzając, — że jego zdaniem nic nie wskazuje na to, by miało stać się coś złego z punktu widzenia najbardziej elementarnych polskich interesów.

Zaznaczył przy tym, że trzeba „się przyglądać”,   — ponieważ Trump to prezydent „zupełnie innego typu niż jego poprzednicy” i — „reprezentuje zupełnie inną ideę”.

Stwierdził przy tym, że PiS również jest partią antyestablishmentową:

— My też jesteśmy formacją, która ma bardzo krytyczny stosunek do establishmentu   — i polskiego i establishmentu europejskiego.

fcc5d8e4c6d578036077000e165d4593

PRZECZYTAJ:

Amerykanie naciskali, żeby Polska nieoficjalnie dostarczała ciężką broń Ukrainie

Źródło w PiS: USA naciskały na Polskę ws. uchwały o ludobójstwie wołyńskim

Czytaj również:

Krzysztof Bosak dla Kresów.pl: USA naciskały na Polskę ws. CETA i TTIP, wiążąc je z polityką obronną

Wipler dla Kresów.pl: amerykanskie wojska Polska przyjęła w pakiecie z CETA

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl
Wtorek, 24 stycznia 2017 o godz. 08:08:26

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kaczynski-wladze-usa-naciskaly-na-mnie-i-ingerowaly-w-wewnetrzne-sprawy-polski&utm_source=rss&utm_campaign=rss

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.