Poroszenko: Nie ma alternatywy dla polsko-ukraińskiego strategicznego partnerstwa

duda_poroszenko-300x200Składając Polakom powinszowania z okazji 25 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Ukrainą a Polską, 

—  ukraiński prezydent Petro Poroszenko podkreślał, że obydwa kraje i narody zbudowały mocne fundamenty partnerskich relacji,

stale potwierdzając powszechną chęć do współpracy dla świetlanej europejskiej przyszłości w zjednoczonej Europie – poinformowało biuro prasowe kancelarii prezydenta Ukrainy.

Poroszenko zaznaczył, że wysoce ceni wsparcie Polski, która była pierwszym krajem uznającym niepodległość i suwerenność Ukrainy.

Wyraził przy tym szczególną wdzięczność za konsekwentne i przemyślane wysiłki dokonywane przez Polskę w celu poprawienia międzynarodowej jedności i solidarności z Ukrainą w tych trudnych czasach, — odnosząc się przy tym do konieczności odparcia rosyjskiej agresji.

– Dzisiejszy wysoki poziom ukraińsko-polskich relacji wymaga mądrości i dojrzałości naszych narodów, które nauczyły się doceniać wzajemną przyjaźń i braterstwo po tragicznych wydarzeniach z przeszłości.

Wierzę, że ukraińsko-polskie strategiczne partnerstwo nie ma żadnej alternatywy i w przyszłości rozwinie ducha zaufania, szacunku i wzajemnego wsparcia

– mówił Petro Poroszenko, składając gratulacje na ręce prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Głowa państwa ukraińskiego życzyła swojemu polskiemu odpowiednikowi dobrego zdrowia, niewyczerpanych zasobów energii i dalszych sukcesów w działaniu na rzecz jego ziemi ojczystej.   — Całemu narodowi polskiemu życzył pokoju, harmonii i pomyślności.

Trzeba przyznać, że   — dwulicowa polityka zagraniczna naszych wschodnich sąsiadów nabiera rozpędu.

Wyżej przytoczone słowa padły z ust przywódcy, który kultywuje w swoim kraju pamięć o ludobójcach mordujących dziesiątki tysięcy Polaków tylko za to, że byli Polakami.

W tym kontekście można jedynie się domyślać,   — czym skończy się ta cała ukraińsko-polska „przyjaźń”…

***

Źródło: UNIAN

Anna Wiejak / Opublikowano 4 stycznia 2017 / Za’ http://prawy.pl/43849-poroszenko-nie-ma-alternatywy-dla-polsko-ukrainskiego-strategicznego-partnerstwa/

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.