Na Ukrainie banderowcy wysadzili i zbezcześcili pomnik poległych Polaków (WIDEO)

154109_80ui01432-jpg2_____________________________________________________________

8 stycznia 2017 na Lwowszczyźnie został zniszczony i oprócz tego rozpisany charakterystycznymi dla współczesnych ukraińskich nacjonalistycznych formacji obraźliwymi napisami pomnik Polaków u wsi Huta Pieniacka.

Na miejscu wybuchu pracuje śledcza grupa, która próbuję określić typ urządzenia wybuchowego i ustawić inne szczegóły zbrodni.

Mieszkańcy tej wsi zostali wymordowani w lutym 1944 roku przez oddziały Waffen   SS   Galizien. —  Wtedy te ziemie należały do Polski, dzisiaj to Brodzki rejon Lwowskiego obwodu Ukrainy.

Podczas karnej operacji zginęło około tysiąca osób, większość z nich została spalona żywcem w kościele.   — Na miejscu wsi zostały tylko popioły.

1018650888-jpg1_____________________________________________________________

Warto zaznaczyć, że w październiku ubiegłego roku, jeden z liderów ukraiński nacjonalistów   — Dmitrij Korczinskij   — ogłosił podobne stosunki do polskich zabytków na terytorium tych ziem, które wcześniej były polskie.

Lider nacjonalistycznego stowarzyszenia „Braterstwo” ogłosił, — że polskie pomniki na Ukrainie trzeba znosić dokładnie tak, jak te, które symbolizują reżim sowiecki.

Dla nacjonalistów ukraińskich są bardzo charakterystyczne stosunki do wszystkiego, co przypomina o polskim okresie historii ziem Zachodniej Ukrainy.

Dzisiaj na Ukrainie wszystko, co przypomina o Polsce, jest pod groźbą ataków ze strony współczesnych ukraińskich nazistów.

— Dla obecnego pokolenia spadkobierców hitlerowskich popleczników polskie pamiątkowe kompleksy — to oczywisty drażniący czynnik.

[Nieznacznie poprawiłam tekst poprzez usunięcie „ukrainizmów”  emjot]

_____________________________________________________________

JAN RADŽIŪNAS

Opublikowano: wtorek, 10, styczeń 2017

Za; http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/6158-na-ukrainie-banderowcy-wysadzili-i-zbezczescili-pomnik-poleglych-polakow-wideo

ZOBACZ także:

USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

Gazeta Wyborcza: OUN i UPA były ruchem wyzwoleńczym, nigdy nie dopuściły zbrodni na Polakach

Kolejna OKUPACJA Polski po 27 latach! … Nie długo będziemy gospodarzami we własnym kraju….

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.