Izrael z „niecierpliwością czeka na współpracę z Donaldem Trumpem”

ueqktkqturbxy84yjviyjqxodmyzjm4odqxmtm0ytczmdeyzdu2yzzizs5qcgvnk5udamypzrnazqrukwxnaxtnabyvb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xndbimwnmztdmmgfjntjlzgmwmtbknza5nzhlodrizs5wbmcawgaFoto: JIM WATSON / AFP Izrael z „niecierpliwością czeka na współpracę z Donaldem Trumpem”

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, — że jego kraj z niecierpliwością   czeka  na współpracę z prezydentem elektem USA Donaldem Trumpem,   — by przeciwdziałać konsekwencjom przyjętej przez RB ONZ rezolucji, która żąda wstrzymania żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu.

W rezolucji żąda się od Izraela

—  „natychmiastowego i całkowitego wstrzymania budowy nowych osiedli na okupowanych terenach palestyńskich, w tym w Jerozolimie Wschodniej”.

Podkreślono w niej, że osiedla żydowskie są

—  „pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”.

Trump, który formalnie przejmie urząd prezydenta 20 stycznia,   — nalegał, by   Stany   Zjednoczone zgłosiły weto w sprawie rezolucji.

— Podczas piątkowego głosowania USA wstrzymały się jednak od głosu i rezolucja żądająca od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich została przyjęta.

W dokumencie podkreślono, że osiedla żydowskie są

—  „pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”.

___________________________________________________________

djt_headshot_v2_normal-jpg3Trump: po 20 stycznia będzie inaczej

Obserwuj

Donald J. Trump

✔ @realDonaldTrump

As to the U.N., things will be different after Jan. 20th.

21:14 – 23 gru 2016

Amerykański prezydent elekt Donald Trump napisał na Twitterze, komentując   głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że   —  „po 20 stycznia wszystko będzie inaczej”.

___________________________________________________________

Jak pisze AFP, — dla Izraela było jasne, że przed przekazaniem władzy Trumpowi,   którego   jedną  z obietnic w kampanii było uznanie Jerozolimy za „niepodzielną stolicę Izraela”,   —  ekipa   Baracka   Obamy   nie ma zamiaru wykorzystać swego prawa weta w głosowaniu nad rezolucją w sprawie osiedli żydowskich.

Natanjahu: USA „nie obroniły Izraela”

W   reakcji   na   stanowisko   Stanów Zjednoczonych podczas głosowania w RB ONZ,   — premier Izraela Benjamin Netanjahu zaznaczył w oświadczeniu, — że administracja prezydenta Obamy „nie obroniła Izraela”.

Podkreślił także, iż

—  „z niecierpliwością czeka na współpracę z prezydentem elektem Trumpem i wszystkimi naszymi przyjaciółmi w Kongresie, zarówno Demokratami, jak i Republikanami,   —  aby   przeciwdziałać szkodliwym konsekwencjom tej absurdalnej rezolucji”.

Do tej pory USA,   — choć sprzeciwiały się budowie nowych osiedli, — nigdy nie   poparły działań godzących w interesy państwa żydowskiego.

W 2011 roku, gdy w Radzie Bezpieczeństwa próbowano przeforsować rezolucję potępiającą osadnictwo na Zachodnim Brzegu,   — przedstawiciel USA w Radzie skorzystał z prawa weta.

Tuż po piątkowym głosowaniu Izrael zadeklarował,   — że nie będzie przestrzegać warunków rezolucji.

—  Premier   Netanjahu   zwrócił się do ambasadorów Izraela w Nowej Zelandii i Wenezueli, by powrócili do kraju i wzięli udział w specjalnych konsultacjach,   —  a   Ministerstwu   Spraw   Zagranicznych polecił anulowanie wszystkich programów pomocowych dla Senegalu.

Nowa Zelandia, Wenezuela i Senegal to, obok Malezji, autorzy projektu rezolucji.

Źródło: PAP

24 gru 2016 / http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-z-niecierpliwoscia-czeka-na -wspolprace-z-donaldem-trumpem/sh5be2b

Rudolph Giuliani: USA nie muszą nikogo prosić o pozwolenie

—  Trzeba będzie zwrócić się do Rosji w tej sprawie, ale też zadeklarować, że tak się stanie

—  odpowiedział   Rudolph Giuliani na  pytanie dotyczące chęci wprowadzenia stref zakazu lotów w Syrii przez Donalda Trumpa.

Gość Bartosza Węglarczyka przedstawił również,   — jak zmieniłaby się polityka zagraniczna USA, gdyby to Trump był prezydentem przez ostatnie cztery lata.

snapshotŹródło: Onet

23 gru 2016 / http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rudolph-giuliani-usa-nie-musza-nikogo-prosic-o-pozwolenie/rk3w9eg

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, NAZIZM, ONZ, PALESTYNA, POLITYKA, Roszczenia żydowskie, USA, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.