Google manipuluje przepływem informacji? Pod wpływem Żydów zmieniono algorytm wyszukiwania

mid_48382Wyszukiwarce Google zmieniono algorytm po aferze z wyświetlaniem się jako pierwszych wyników negujących Holocaust.

To kolejna korporacja, która pod wpływem nacisków z zewnątrz manipuluje przepływem informacji w sieci. — Wcześniej podobne praktyki stosował Facebook.

Gdy w wyszukiwarce Google wpisze się dane hasło,   — to często jako pierwsze pojawiają się strony, które nie „wyskakują” w takiej samej kolejności w innych przeglądarkach.   — Wynika to z faktu stosowania przez Google specyficznych algorytmów wyszukiwania.

Ostatnio Google zmieniło algorytm wyszukiwania odnośnie słowa „Holocaust”.

Okazało się, że po wpisaniu frazy: „Did the Holocaust happen” (pl.: Czy Holocaust miał miejsce?),   — jako pierwsze ukazywały się strony neonazistów, którzy zaprzeczają hitlerowskiej zbrodni dokonanej w okupowanej przez Niemców Europie w czasie II Wojny Światowej.

— W wyszukiwarce nie pojawiały się – przynajmniej na pierwszych stronach wyszukiwarki – witryny żydowskich muzeów, — nad czym ubolewała amerykańska stacja telewizyjna NBC News.

Amerykańska korporacja  „poprawiła” algorytm.   — Zamiast stron o największym ruchu w sieci (neonazistowskich),

— na początku wyświetlają się te, które   – zdaniem administracji – „posiadają najbardziej wiarygodne informacje” na temat Holocaustu.

Zmiana algorytmu nastąpiła trzy tygodnie po interwencji dyrektora marketingu Muzeum Breman z Atlanty w stanie Georgia.

— Witryna neonazistów nie pojawia się już na szczycie listy Google po wpisaniu hasła:  —  „Czy Holokaust miał miejsce?”.

W związku z tą sprawą wiele osób skrytykowało politykę Google.

— Chodzi o manipulowanie algorytmami wyszukiwania w zależności od zapotrzebowania politycznego i społecznego.

Źródło: newsmax.com

AS / Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-12-29)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za; http://www.bibula.com/?p=92546

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, JUDAIZM - ŻYDZI, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, Roszczenia żydowskie, Wojna informacyjna - dezinformacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Google manipuluje przepływem informacji? Pod wpływem Żydów zmieniono algorytm wyszukiwania

  1. Pingback: Google manipuluje przepływem informacji? Pod wpływem Żydów zmieniono algorytm wyszukiwania — forumemjot dla Polski | Pekok Antylichwiarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.