„Państwo Islamskie” ma nowe plany. Musimy się przygotować na ataki bronią chemiczną

mid_48475Fot. Forum

Bojownicy IS nie mają żadnych skrupułów przed stosowaniem broni chemicznej – ocenił Ben Wallace, brytyjski minister ds. bezpieczeństwa narodowego.

—    Jego   zdaniem   partyzanci   tzw. Państwa Islamskiego przygotowują się do przeprowadzenia kolejnych krwawych zamachów.

Według   oficjalnych   informacji   Organizacji  ds. Zakazu Broni Chemicznej, —   już w sierpniu 2015 roku tzw. Państwo Islamskie w ataku przeprowadzonym w syryjskiej miejscowości Marea użyło gazu musztardowego.

[A media wmawiały nam, że to Assad zaatakował własne wojsko… — mj]

Kolejny   tego   typu  zamach miał być przeprowadzony na początku minionego roku. Doszło jednak wówczas do rozbicia w Maroku organizacji zajmującej się bronią chemiczną.

—   Odzyskano substancje chemiczne i biologiczne oraz duży zapas nawozu, których można użyć do domowej produkcji materiałów wybuchowych

– powiedział Wallace.

Brytyjski minister dodał, że wraz z kolejnymi działaniami mającymi na celu wypieranie IS z bastionów tej organizacji na Bliskim Wschodzie wzrasta zagrożenie związane z kolejnymi zamachami.

—    Istnieje   duża   obawa,   że   w przypadku upadku Mosulu (na północy Iraku – przyp.) i pozostałych bastionów IS,  Brytyjczycy walczący   dla IS w Syrii będą chcieli wrócić do domu

– dodał.

Według   danych   brytyjskiego   ministerstwa    bezpieczeństwa narodowego 

—   od wybuchu wojny domowej w Syrii —   ponad 800 obywateli Wielkiej Brytanii   wyjechało   na   Bliski   Wschód,   —   m.in. w celu zbrojnego wsparcia dla IS.

Niedługo mamy poznać dane dotyczące pozostałych krajów UE.

______________________________

źródło: radiomaryja.pl

TG  / 2017-01-02 : http://www.pch24.pl/

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ISIS, ISLAM, Multikulturalizm, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, UNIA EUROPEJSKA, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Państwo Islamskie” ma nowe plany. Musimy się przygotować na ataki bronią chemiczną

  1. mgrabas pisze:

    ale jak się przygotować?

Możliwość komentowania jest wyłączona.