Co premier Szydło obiecała w Izraelu?

656f963ad8337eb9936159668e751b92-jpg1-1Premier Szydło u Netanjahu, prezydent Duda u Foxmana. Obiecali Żydom zaspokojenie roszczeń?

mid_47867-jpg2fot. JERZY DUDEK / FORUM

Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie pt. „Rząd pielgrzymuje do Izraela”   — zastanawia się dlaczego premier Beata Szydło spotkała się z żydowskim premierem Benjaminem Netanjahu.

Zdaniem publicysty — może być to kontynuacja nowojorskich rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z Abrahamem Foxem z Ligii Przeciwko Zniesławieniu.   —  Co   z   owych   negocjacji   wynika   dla  polskiej własności w Polsce?

W tekście opublikowanym w tygodniku „Polska Niepodległa”, a następnie w serwisie michalkiewicz.pl, — publicysta rozważa możliwe polityczne konsekwencje   ewentualnych   tragicznych  skutków wypadku drogowego, — jaki przydarzył się polskiej delegacji w Izraelu.

Zdaniem Stanisława   Michalkiewicza   —   obarczenie żydowskiego gospodarza winą   za   brak   bezpieczeństwa   zostałoby   odebrane   jako   antysemityzm  

— i mogłoby doprowadzić nawet do upadku rządu PiS   — oraz obcej interwencji w obronie „zagrożonej” demokracji, która usankcjonowałaby miły eurokratom porządek.

„I dopiero gdy się nad tym wszystkim zastanowimy i gdy sobie te konsekwencje uświadomimy,   — możemy lepiej zrozumieć, przed czym uchroniła nas Opatrzność

—  sprawiając,   że  ten wypadek drogowy zakończył się tylko niewielkimi obrażeniami osób nie stojących na najwyższym szczeblu rządowej hierarchii (…)

Wyobraźmy sobie tylko na stanowisku premiera panią Joannę Scheuring-Wielgus!”

– czytamy w felietonie Stanisława Michalkiewicza.

Czyżby więc premier Szydło udała się z do Izraela, by tamtejszy premier stanął w obronie rządzących w Polsce  — i zatrzymał unijny gniew spowodowany „łamaniem” demokratycznych zasad i konstytucji?

– zastanawia się redaktor Michalkiewicz.

Jeśli tak,   —  to dlaczego Benjamin Netanjahu miałby w jakikolwiek sposób interweniować po stronie Warszawy?

„Na odpowiedź na to pytanie naprowadza nas wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Jorku, — gdzie spotkał się on z przedstawicielami diaspory żydowskiej,

— a Abraham Foxman z Ligi Antydefamacyjnej zeznał dla prasy,—  że w półtoragodzinnej rozmowie omówiono nie tylko walkę z antysemityzmem   w   Polsce i pan prezydent Duda poczynił w tej sprawie różne obietnice – ale również poruszono kwestię żydowskich roszczeń wobec Polski.

Ponieważ Kancelaria Prezydenta nie chciała powiedzieć, czy i w tej sprawie   pan prezydent coś obiecał,   — można spodziewać się wszystkiego

–  a   tej sytuacji pielgrzymka rządu pani premier Beaty Szydło do Izraela staje się lepiej zrozumiała”

– zauważa w swoim tekście

Stanisław Michalkiewicz.

Źródło: michalkiewicz.pl

MWł

2016-12-06 / za: http://www.pch24.pl/premier-szydlo-u-netanjahu–prezydent-duda-u-foxmana–obiecali-zydom-zaspokojenie-roszczen-krs,47867,i.html#ixzz4SvzvHbS3

c6be31aace4e7e48e20c3c2d8a4181dd
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.