Sejm nie uzna ukraińskiego nacjonalizmu za „ustrój totalitarny” po interwencji ambasadora Ukrainy?

c4a3c88e2e5df2685413d3909d642f06Andrij Deszczyca Foto: wikimedia.org

Ukraińska  deputowana — Oksana Jurynet — z zadowoleniem informuje o podporządkowaniu się marszałka Kuchcińskiego wytycznym ambasadora Deszczycy.

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy, Oksana Jurynets napisała na swoim profilu na facebooku:

Możemy tylko dziękować Andriejowi Deszczycy i Mikoii Kniażyckiemu za wczorajsze, jak podejrzewam, trudne negocjacje!

— Po ich spotkaniu z kierownictwem Sejmu — projekt ustawy, który proponuje nazwanie ukraińskiego nacjonalizmu „innym ustrojem totalitarnym” — został wycofany z planu dzisiejszego posiedzenia polskiego parlamentu.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałek Ryszard Terlecki uznali, że taki dokument ten nie może być przyjęty przez większość sejmową,

—   ponieważ   przyniesie   szkody   relacjom   polsko-ukraińskim  i polsko-litewskim, gdzie mamy do czynienia z analogiczną sytuacją.

Dzisiaj w Sejmie miała się odbyć debata na temat projektu ustawy

—  O zakazie propagowania komunizmu i innych reżimów totalitarnych w nazwach budynków, obiektów i miejsc użytku publicznego”. 

Senator PiS   Jerzy Czerwiński wniósł do ustawy poprawkę, która włączałaby do innych „reżimów totalitarnych” ukraiński i litewski nacjonalizm.

kresy.pl / facebook.pl / polukr.net

Czwartek, 15 grudnia 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sejm-nie-uzna-ukrainskiego-nacjonalizmu-za-ustroj-totalitarny-po-interwencji-ambasadora-ukrainy

CZYTAJ TAKŻE:

Ukraiński ambasador w Polsce: Polacy również dopuścili się ludobójstwa Ukraińców
Ambasador Ukrainy interweniuje w polskim MSZ ws. zniszczenia pomnika UPA

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Sejm, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.