George Bush stanie przed sądem ws. amerykańskiej inwazji na Irak

3050685683_8652f64593_b-jpg1———————————————————————————————————————————-

Amerykański Sąd Apelacyjny z Okręgu nr 9 potwierdził, że w dniu 12 grudnia 2016 sędziowie w składzie: — Susan Graber, Andrew Hurwitz i Richard Boulware   —  wysłuchają wystąpienia Saleh przeciwko Bushowi.

W zaplanowanej na grudzień rozprawie Irakijka, Sundus Shaer Saleh, ma zamiar oskarżyć byłego prezydenta USA, George W. Busha, i innych otaczających go wtedy urzędników   —  o   złamanie  prawa, kiedy to podjęli oni decyzję o inwazji na Irak.

Według Saleh — Administracja Busha dopuściła się zbrodni agresji, gdy planowała, a następnie zainicjowała wojnę w Iraku.

— Zbrodnia agresji jest zbrodnią wojenną, zaklasyfikowaną w procesach norymberdzkich do największych przestępstw o charakterze międzynarodowym.

—   „Cieszymy się, że sędziowie Okręgu Dziewiątego wysłuchają powódki.

Z tego co wiem,  —  to po raz pierwszy w historii w sądzie padną informacje, że wojna w Iraku była nielegalna — zarówno z punktu widzenia prawa międzynarodowego,   jak   i   lokalnego.”

– twierdzi adwokat pani Saleh, D. Inder Comar.

„Również   po   raz  pierwszy od czasów II Wojny Światowej, zadaniem sądu będzie zbadanie,

— czy wojna sama w sobie jest nielegalnym aktem agresji, zaklasyfikowanym   w  procesach norymberdzkich do zbrodni wojennych o wyjątkowym charakterze.”

Comar będzie prowadzić sprawę Saleh za darmo.

Wystąpienie zaplanowane na 12-go grudnia będzie emitowane na kanale YouTube,   — aby społeczeństwo również mogło się z nim zapoznać.

Poza prezydentem Bushem,  —  Salah pozwała także byłych pracowników administracji: — Richarda Cheneya, Colina Powella, Condolezzę Rice, Donalda Rumsfielda i Paula Wolfowitza.

Dwa   lata   wcześniej, — w grudniu 2014,   — sąd okręgowy oddalił pozew Saleh   twierdząc,   że   — oskarżonych chroni immunitet w oparciu o tzw. Ustawę z Westfall.

—   Według   jej zapisów   — byli urzędnicy nie mogą być oskarżani przez cywili,   — jeśli sąd uzna, że ich działania nie wyszły poza zakres ich obowiązków.

Saleh zakwestionowała tą decyzję, argumentując, że — planowanie ataku czy zaatakowanie Iraku leżały poza zakresem obowiązków ówczesnych urzędników państwowych.

—————————————————————

Tekst źródłowy: http://www.globalresearch.ca/
z dn. 5.12.2016

Xebola / 2 dni ago

10 gru 2016

Za; https://xebola.wordpress.com/2016/12/10/george-bush-stanie-przed-sadem-ws-amerykanskiej-inwazji-na-irak/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, GLOBALIZM, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, Irak, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, PROTESTY, PROTESTY przeciw NWO, USA, WOJNA, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.