USA: „Świadek holokaustu” zmyślał

joseph_hirt——————————————————————————————————

86-letni Joseph Hirt, — Żyd pochodzący z Polski, a osiadły w stanie Pensylwania,  — przyznał,   że  kolportowane przez niego latami „wspomnienia o holokauście”  — są kłamstwem.

Hirt  utrzymywał, że podczas II wojny światowej został zesłany przez Niemców do obozu w Oświęcimiu, gdzie na własne oczy widział Josefa Mengelego i skąd następnie uciekł przez ogrodzenie pod napięciem.   — W rzeczywistości nigdy tam nie był.

Podejrzenia wobec Hirta zaczęły narastać po tym, jak nowojorski historyk Andrew Reid wskazał na liczne niezgodności z faktami w jego opowieściach.

Hirt twierdził m.in., że   — widział na własne oczy, jak w 1936 r. podczas olimpiady w Berlinie Hitler odmówił podania ręki czarnemu amerykańskiemu lekkoatlecie Jessemu Owensowi, który zdobył wówczas cztery złote medale i ustanowił rekord świata w skoku w dal.

Z legendą tą publicznie polemizował sam Owens, mówiąc:

— Hitler mnie nie znieważył;   — to Franklin Delano Roosevelt mnie znieważył.   — Prezydent nie wysłał mi nawet telegramu.

W końcu Hirt w liście otwartym opublikowanym w prasie — przyznał się do konfabulacji i przeprosił za nie.

— Dodał jednak, że — kłamał w dobrej intencji – aby „utrzymać żywymi wspomnienia” o holokauście.

To kolejna osoba występująca przez lata jako „świadek holokaustu”, która została przyłapana na kłamstwie.

Poprzednie to m.in. Elie Wiesel, Joe Corry, Herman Rosenblat, Binjamin Wilkomirski czy Misha Defonseca.

(Na podstawie theguardian.com i dailymail.co.uk opracował A.D.)

5 grudnia 2016

Za; http://xportal.pl/?p=27639

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NIEMIECKI HITLERYZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.