Podatnicy zapłacili za noclegi pielgrzymów na ŚDM

forumdlazycia Tradycji Katolickiej

9dwktkqturbxy80yjywzwe1ytzmytblodgyn2zingvin2u5y2vindc4ni5qcgvnkzmfzqf8zqiArchidiecezja Krakowska nie odda władzom Krakowa 1,2 miliona złotych za noclegi pielgrzymów w szkołach podczas Światowych Dni Młodzieży.

Opłatę za użytkowanie szkół, sprzątanie i zużycie mediów zamiast kurii  — pokryło Ministerstwo Edukacji Narodowej. — MEN zapłaciło także za remonty placówek.

W sumie na konto gminy Kraków wpłynęło prawie osiem milionów.

Pieniądze za noclegi dla pielgrzymów podczas ŚDM 2016 w Krakowie — czyli koszty opłat m.in. za wodę i prąd w szkołach oraz sprzątania placówek po wyjeździe pielgrzymów pokryli podatnicy.   — Łącznie za remonty i użytkowanie szkół przez pielgrzymów prawie osiem milionów zapłaciło Ministerstwo Edukacji Narodowej.   — Po porozumieniu ze stroną rządową Kościół ma zapłacić zaledwie ok. 6,5 proc. deklarowanej wcześniej kwoty —  zaledwie 78 tys. za noclegi pielgrzymów w 11 szkołach w Krakowie.

Podatnicy zapłacili za noclegi pielgrzymów na ŚDM4Zobacz zdjęcia  / Podatnicy zapłacili za noclegi pielgrzymów na ŚDM Grzegorz Łyko / newspix.pl

dl5ktkqturbxy84ndy4zty1zjjmmjgzogzmmme1nmvlymzjmzcyytk2ni5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm-jpg6

Podatnicy zapłacili za noclegi pielgrzymów na ŚDM / Ministerstwo edukacji zapłaciło szkołom w sumie prawie…

View original post 247 słów więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.