Rosja przedstawiła plan dla Palestyny. Izrael wściekły

up3vd7px-681x383źródło: wikimedia.org/Zachi Evenor, government.ru

Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew po raz kolejny wyraził poparcie dla „koncepcji dwóch państw”, — która miałaby kończyć walkę Izraela z Palestyńczykami.

—  Efektem   jego   słów   — było   wyraźne   ochłodzenie   stosunków między Rosją a Izraelem.

Miedwiediew spotkał się w Jerychu z przywódcą Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem,   — z którym rozmawiał na temat zakończenia konfliktu między Palestyną a Izraelem.   — Abbas powiedział, że chciałby,  by Rosja bardziej zaangażowała się w proces uspokajania sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Miedwiediew po raz kolejny oświadczył, że — w jego opinii najlepszym rozwiązaniem jest istnienie obok siebie dwóch osobnych państw – z jednej strony Izraela, z drugiej, niepodległej Palestyny.

Premier   Rosji określił dążenia niepodległościowe Palestyńczyków „słusznymi aspiracjami”.

Na potwierdzenie swych słów i udowodnienie, że Rosja traktuje Palestynę jako równego innym partnera,   — towarzysząca Miedwiediewowi delegacja dyplomatów podpisała z przedstawicielami Palestyny w sumie sześć umów dotyczących polityki i gospodarki.

Palestyńczycy z kolei odwdzięczyli się premierowi Rosji nazwaniem jednej z ulic Jerycha jego nazwiskiem.

Dzień wcześniej rosyjski polityk złożył wizytę w Jerozolimie, gdzie spotkał się z władzami Izraela.

Miedwiediew rozmawiał m.in. z prezydentem Reuwenem Rivlinem czy premierem Benjaminem Netanajahu.   — Głównym tematem rozmów polityków była kwestia walki z terroryzmem islamskim.

______________________

Autor: Wiadomości Pikio – Lis 14, 2016

źródło: rmf24.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, PALESTYNA, POLITYKA, Rosja, Roszczenia żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.