Żona wicepremiera amerykańskim rezydentem w polskiej fundacji – poseł Winnicki składa interpelację w tej sprawie

 winnicki_w_sejmie-300x225Robert Winnicki złożył interpelację poselską,  — w której pyta wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego na temat jego wypowiedzi z ostatniego programu na antenie Programu 1 TVP.

Chodzi o wypowiedź, w której Piotr Gliński mówił o tym, że — jego małżonka Renata Koźlicka-Glińska zasiada w radzie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z ramienia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

– Otóż owa Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest bezpośrednią agendą rządu Stanów Zjednoczonych

– przypomniał Winnicki.

Winnicki pyta w interpelacji, — czy Piotr Gliński uważa, że taki styk władzy publicznej w Polsce z prywatnymi fundacjami, dotowanymi i finansowanymi przez rządy obcych państw, jest w ogóle dobry.

– Wydaje się, że taki właśnie styk, kiedy mamy do czynienia z żoną urzędującego wicepremiera, — czyli osobą, która jest siłą rzeczy w najbliższym  otoczeniu osób sprawujących najwyższe urzędy w państwie,

— czy taki styk nie rodzi konfliktu interesów między interesami wyrażanymi przez Stany Zjednoczone, które rząd USA chce zabezpieczyć,   —  sponsorując   takie   a nie inne fundacje, wydając na nie pieniądze

– stwierdził Winnicki.

– Czy to nie rodzi konfliktu interesów?   — Czy wicepremier Gliński nie rozważa poproszenia żony, aby zrezygnowała z zasiadania w radzie tej fundacji, sponsorowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych?

– pytał we wspomnianej interpelacji.

Zaznaczył, że — żona Piotra Glińskiego jest nominantem amerykańskim w polskiej fundacji, co wydaje się mocno dwuznaczne.

____________________________________________

Julia Nowicka

Opublikowano 29 listopada 2016

Za; http://prawy.pl/41799-zona-wicepremiera-amerykanskim-rezydentem-w-polskiej-fundacji-posel-winnicki-sklada-interpelacje-w-tej-sprawie/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, AGENTURA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRL, Sejm, USA, Wojna informacyjna - dezinformacja, WYWIAD. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.