Pokaz mody w kościele św. Augustyna w Warszawie!

22-jpg1——————————————————-

Ten oddany do użytku na przełomie wieków XIX i XX kościół, jest właśnie tym, który widoczny jest w „Mieście ruin”, — samotnie stojący na olbrzymiej, pustej, przestrzeni, pozostałej po warszawskim gettcie

Tylko cegła, na cegle, falujące morze ruin i cmentarzysko pogrzebanych pod kamienicami, nad którym dominuje strzelista wieża kościoła św. Augustyna.

Rozglądamy się dokoła i z trudem wypatrujemy innych punktów odniesienia na horyzoncie.  — Brak życia, tylko czerwień ziemi i błękit nieba. — Brniemy w pustyni gruzu, pokonując wzniesienia jak górskie szczyty, z nadzieją na dojście do oazy, wolnej od znaków zniszczenia, całkowitej destrukcji materialnego dziedzictwa minionych pokoleń.

Taki obraz wyłania się z Muranowa wiosną 1945 r.  — Sceneria trudna do wyobrażenia, choć nieodległa w czasie.

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, HISTORIA POLSKI, HOMOSEKSUALIZM-FEMINIZM-ABORCJA, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KARY BOŻE, KOMUNIZM, KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA W POLSCE, Miejsca Męczeństwa Polaków, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PRL, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ, Warszawa, Zbrodnie niemieckie w Polsce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.