Duda zgodził się na zakaz ogrzewania domów węglem

duda-andrzej-600x371***

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową, która może okazać dramatyczna w skutkach   — dla najbiedniejszych mieszkańców Polski.

Nowe prawo daje samorządom możliwość uchwalania zakazu palenia w domowych piecach węglem, — który nadal mimo wysokiej ceny jest najtańszym opałem.

Pozbawienie   możliwości   jego zakupu odbije się nie tylko na najuboższych, — których nie będzie stać na ogrzewanie domów gazem, — ale również na kondycji finansowej składów opału, a pośrednio również kopalń.

Głównym orędownikiem wprowadzenia ustawy jest Kraków, który należy do grona najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Jego władze wprowadziły już nawet uchwałę antysmogową zakazującą ogrzewania domów węglem,   — ale Naczelny Sąd Administracyjny uznał ją za niezgodną z prawem.

[a Duda uznał za zgodną…   i..co…?  — emkot]

***

RMF24.PL

Opublikowano: wtorek, 06, październik 2015 08:36

Za; http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3114-duda-zgodzil-sie-na-zakaz-ogrzewania-domow-weglem

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Energetyka, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.