CETA, czyli takie TTIP z Kanadą. Polski rząd chce „tymczasowo” przyjąć tę umowę ►►► BARDZO WAŻNE!!!

ceta-png-2UWAGA:  —   w dniu 5 października 2016 r. (środa)   Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie: umów międzynarodowych TTIP i CETA,

TRANSMISJA: TVP PARLAMENT

http://tvpstream.tvp.pl/

…żadna inna stacja TV tak ważnej debaty nie transmituje!!!

godz. 13:00 – 15:00

Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie:

—  umów międzynarodowych TTIP i CETA,

— sprzeciwu wobec zaproponowanego przez Komisję Europejską trybu ratyfikacji umowy między Unią Europejską a Kanadą —  CETA bez akceptacji państw członkowskich,

— Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi a Kanadą (druki nr 727, 728, 831 i 858) — (10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt 13)

ZOBACZ: DLACZEGO PIS ZAATAKOWAŁ KOBIETY WŁAŚNIE TERAZ?

ceta-ttip-tise-jpg1***

Negocjacje dotyczące umowy TTIP – na to wyglada – utknęły w martwym punkcie  — i prawdopodobnie zakończą się spektakularną porażką brukselskich urzędników.  — Ale   pomysły na „liberalizację handlu” i „zbliżanie gospodarek UE i partnerów handlowych” nie uciekły.

Czy CETA – takie TTIP, ale zawarte z Kanadą – to dobre rozwiązanie dla UE i Polski?

Co to jest CETA?

CETA (The Comprehensive Economic and Trade Agreement – tekst umowy znajdziecie tutaj)   — to umowa handlowa między UE a Kanadą.

Utworzenie strefy wolnego handlu między nimi ma się przyczynić do zwiększenia obrotu gospodarczego, a w konsekwencji – zwiększenia ilości miejsc pracy i spadek cen.

Spadek cen żywności może jednak być zagrożeniem dla europejskich, w tym polskich, rolników.   — W Europie przeważają stosunkowo małe gospodarstwa rolne, w przeciwieństwie do ogromnych farm kanadyjskich.

Rozpowszechnienie w Europie kanadyjskich produktów modyfikowanych genetycznie budzi wielki sprzeciw polskich reprezentantów środowisk rolniczych,   — ale należy pamiętać, że – wbrew obiegowym opiniom – CETA nie otwiera rynku europejskiego na produkty niespełniające naszych norm bezpieczeństwa żywności.

Wątpliwości   mogą   co   najwyżej   dotyczyć zapisów o charakterze ogólnym, — postulującym stopniowe znoszenie barier handlowych – ale to już wymaga specyficznej wykładni przepisów.

Sądy arbitrażowe dla (prawie) każdego

Zajęto się również tzw. barierami pozataryfowymi, czyli innymi niż cła utrudnieniami w handlu międzynarodowym.

Aby zapewnić jednakowe traktowanie podmiotów europejskich i kanadyjskich,   — utworzony będzie nowy system sądów ds. inwestycji (ICS – Investment Court System).

Choć   kraje   Unii Europejskiej posiadają rozbudowane systemy sądownicze (a do tego nie zapominajmy o niezwykle istotnych sądach unijnych),

— to oficjalna strona Komisji Europejskiej motywuje wprowadzenie ICS w ten sposób:

” Chociaż UE i Kanada są gospodarkami rozwiniętymi,  — przedsiębiorstwa nadal mogą napotykać problemy zagrażające ich inwestycjom. — Z problemami tymi nie zawsze są w stanie skutecznie sobie poradzić krajowe systemy sądownicze (…) 

Jeżeli  inwestorzy nie mają możliwości zwrócenia się do sądów lokalnych lub sądy lokalne nie są w stanie skutecznie rozpatrywać ich spraw, — wówczas są oni pozbawieni możliwości dochodzenia swoich roszczeń. 

W takich sytuacjach przewidziany w ramach CETA system rozstrzygania sporów inwestycyjnych daje inwestorom możliwość sądowego dochodzenia roszczeń

W ten sposób spory między podmiotami prywatnymi a krajami członkowskimi   będą   rozwiązywane  przez rodzaj sądu arbitrażowego – którego sędziami mają być „prawnicy biegli w sprawach handlu międzynarodowego”.

Pytanie,  —  czy sędziowie ICS będą kompetentni do rozstrzygania sporów na gruncie krajowego prawa cywilnego czy administracyjnego.

Tę rozbieżność między możliwym podłożem konfliktów na linii przedsiębiorca   –   państwo  

— zauważyło zresztą Europejskie Stowarzyszenie Sędziów w swoim sprzeciwie wobec planów wdrożenia ICS.

Czy CETA jest zagrożeniem?

Tekst umowy,   — choć podobny do TTIP,   — skupia się na znoszeniu barier handlowych.

Warto o pamiętać, że to właśnie było podstawą utworzenia Unii Europejskiej.

Największe wątpliwości – i słusznie – budzi oddanie sporów w ręce sądu arbitrażowego.

Być   może   przeszkodą   do   zrozumienia   zapisów   umowy  jest jej długość. — Wersja angielska liczy blisko 1600 stron…

Masz wątpliwości dotyczące wpływu CETA na Twoją działalność gospodarczą? 

Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy

Marek Krześnicki – Prawnik, miłośnik popkultury, fan Kieślowskiego i Gordona Ramsaya. Na Twitterze jako @krzesnicki

1 października 2016

Za; http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/zastapienie-wladzy-rzadow-narodowych-przez-korporacje-za-pomoca-ceta-ttip-tisa-ze-szkoda-dla-spoleczenstw/

ceta-i-ttip-png2

Komentarze

Malcerza day ago

Większość amerykańskich korpo ma swoje siedziby w Kanadzie, wiec CETA==TTIP.
Sądy arbitrażowe to ściema. Ci sami prawnicy są sędziami co reprezentantami korporacji. Państwa przed taki sądem są w gorszej pozycji, bo nie mogą nic wygrać za to mogą przegrać. W najlepszym wypadku pozew może zostać oddalony.
Na mediumpubliczne.pl była niedawno audycja która tłumaczyła manipulacji korporacji związane z CETA.
PiS pewnie specjalnie rozkręcił aferę z aborcją by przepchnąć CETA. Nie będą potrzebowali misiewiczów bo lobbyście już swoje zapłacą/zapłacili.

nie przeszło z TTIP to przejdzie CETA. To samo, a wręcz lepiej bo przykrywka większa dla amerykańskich korpo.

pffa day ago

Kiedy .N, PO i PiS robią zasłonę dymną w sejmie, w mediach cały czas aborcja, a tutaj nikt nie najeżdża na PiS, to wiedz, że coś się dzieje.

Opublikowano za: https://bezprawnik.pl/co-to-jest-ceta/

Więcej na ten temat:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/980577,co-to-jest-ceta-10-rzeczy-ktorych-nie-wiecie-o-umowie-ue-kanada.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A%20GazetaPrawna%20(GazetaPrawna.pl)

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/ceta-zamiast-ttip-pod-przykrywka-zakazu-aborcji/

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/938198,umowy-handlowe-ttip-nafta-maude-barlow.html

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/ttip-umowa-o-wolnym-handlu-unii-europejskiej-ze-stanami-zjednoczonymi-to-kolejny-krok-wielkich-tego-swiata-do-globalizacji-i-nwo/

ceta-i-ttip-3-jpg3***

Od redakcji KIP:

W Polsce realizowane jest cały czas ludobójstwo, — niezależnie od tego jaka partia dominuje przy władzy,

— następującymi metodami:

  • ekonomicznymi,   — o czym mówił św. pamięci Andrzej Lepper, którego partię Samoobronę i LPR zniszczyli właśnie PiS z PO.

Rozwiązanie parlamentu w 2007 r. nastąpiło bezpośrednio po wizycie w Polsce Prezesa Axel Springera, — wtedy jeszcze niemieckojęzycznego koncernu, — a od 2013 r. już ogólnoeuropejskiego,   — który posiada wiele czasopism i magazynów także w Polsce.

W siedzibie bulwarówki tego koncernu o nazwie „Fakt” — doszło do spotkania Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego, który przyszedł z pełnomocnictwami Jarosława Kaczyńskiego.

W obecności Prezesa  Axel Springera doszło do zawarcia umowy o rozwiązania parlamentu i innych wspólnych działaniach, — w tym zniszczeniu partii z dominującym  udziałem Polaków we władzy, w dużym stopniu  o charakterze narodowym.

Umowa była zaakceptowana przez Episkopat Kościoła Katolickiego;

  • zatrutą, zwłaszcza importowaną przez sieci handlowe żywnością,
  • szczepionkami, wielu lekami i ich zastosowaniem przez lekarzy ukształtowanych na uczelniach programami nauczania opracowanymi przez Wielką Farmę.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która  pozwala na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych.

— Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym wprowadzono przymusową kontrowersyjną szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.  — Prezydent podpisał tą ludobójcza ustawę, mimo Apelu 20 tysięcy rodziców o niepodpisywanie !!!

  • Coraz bardziej intensywnymi opryskami, trującymi substancjami przez samoloty (chemtrails). — Ostatnie miesiące ubiegłego roku i pierwsze miesiące obecnego roku charakteryzowały się mniejszą intensywnością rozsiewania szkodliwych smug chemicznych przez nieoznakowane samoloty.
  • trującymi   domieszkami   do   kosmetyków,  pasty do zębów (fluor) i wody ( substancje z butelek plastikowych, fluor, chlor itp.);
  • żywnością genetycznie zmanipulowaną — co CETA/ TTIP umożliwią na nieograniczoną skalę, w stosunku do tego dzieje się obecnie.

Obiektywne badania na szczurach i myszach dowodzą, — że żywione GMO częściej chorują i krócej żyją,   — w II pokoleniu były częściowo bezpłodne a w III – zupełnie bezpłodne.

ceta-i-ttip-2-jpg4_________________________________________

UWAGA:  –  w dniu 5 października 2016 r. (środa)    Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie:  – umów międzynarodowych TTIP i CETA,

Harmonogram obrad

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agenda.xsp

godz. 13:00 – 15:00

Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie:

– umów międzynarodowych TTIP i CETA,

– sprzeciwu wobec zaproponowanego przez Komisję Europejską trybu ratyfikacji umowy między Unią Europejską a Kanadą – CETA bez akceptacji państw członkowskich,

– Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi a Kanadą (druki nr 727, 728, 831 i 858) (10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt 13)

 

godz. 15:00 – 16:45

Informacja dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń-czerwiec 2016 r. (przewodnictwo Holandii w Radzie Unii Europejskiej) (druk nr 712) wraz ze stanowiskiem Komisji (druk nr 714) (10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt 14)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CETA - TTIP, Chemtrails - Smugi chemiczne, FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, GLOBALIZM, GMO - żywność genetycznie modyfikowana, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kanada, KAPITALIZM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Sejm, UNIA EUROPEJSKA, USA, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA, ŻYWNOŚĆ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „CETA, czyli takie TTIP z Kanadą. Polski rząd chce „tymczasowo” przyjąć tę umowę ►►► BARDZO WAŻNE!!!

  1. Pingback: CETA, czyli takie TTIP z Kanadą. Polski rząd chce „tymczasowo” przyjąć tę umowę ►►► BARDZO WAŻNE!!! — forumemjot dla Polski | Pekok Antylichwiarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.