17 września 1939: PAMIĘTAMY !!! – ZdRadziecka napaść – Romuald Szeremietiew

17.09.39 - Pamiętamy_3obieg.pl***

W dniu 17 września wspominamy haniebną napaść sowiecką na walczącą z Niemcami we wrześniu 1939 roku Polskę.

Znany polski publicysta — Aleksander Bregman — pisząc o pakcie sowiecko-niemieckim — nazwał Stalina najlepszym sojusznikiem Hitlera.

Propaganda komunistyczna latami dowodziła, że zajęcie ziem wschodnich RP przez Rosję sowiecką nie miały istotnego znaczenia dla losów wojny polsko-niemieckiej — bowiem Wojsko Polskie przegrało zanim sowieckiej dywizje przekroczyły polskie granice.

Dziś jeszcze rosyjska propaganda przekonuje, że Stalin podpisując sojusz z Hitlerem nie miał wyjścia, bowiem władze polskie nie chciały sowieckiej pomocy, a same przemyśliwały jak wraz z Hitlerem napaść ZSRR.

a1102. plakat

1939. Plakat polski i sowiecki

Wystarczy przypomnieć słowa Stalina z 19 sierpnia 1939 roku, aby poznać prawdę. Stalin mówił:

„Jeżeli zawrzemy układ o wzajemnej pomocy z Francją i Wielką Brytanią, Niemcy zrezygnują z Polski i zaczną szukać modus vivendi z państwami zachodnimi.   Wojnie się zapobiegnie, ale w przyszłości wydarzenia mogą przyjąć obrót niebezpieczny dla ZSRR.

Jeżeli przyjmiemy propozycję Niemiec i zawrzemy z nimi pakt o nieagresji  Niemcy, oczywiście, napadną na Polskę, a wtedy przystąpienie do tej wojny Francji i Anglii będzie nieuniknione.

  Europę Zachodnią ogarną poważne niepokoje i zamieszki. W tych warunkach będziemy mieli duże szanse pozostania na uboczu konfliktu i przystąpienia do wojny w dogodnym dla nas momencie.”

I dodawał, że należy przyjąć propozycję Niemiec bowiem:

”Pierwszą korzyścią, jaką odniesiemy, będzie zniszczenie Polski aż po przedpola Warszawy.”

Stalin wiedział bardzo dobrze, że bez sojuszu z nim Hitler nie odważy się napaść na Polskę.   I Stalin to Hitlerowi umożliwił!

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 17 września 1939, BITWY, HISTORIA EUROPY, HISTORIA POLSKI, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, ROCZNICE, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, Traktat Jałtański 1945, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie litewskie, Zbrodnie niemieckie w Polsce, Zbrodnie sowieckie, Zbrodnie ukraińskie, ZSRR. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.