Rząd chce ściągać masowo imigrantów z Ukrainy!

monukraina***

Politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywają,   —  że będą działać na rzecz zwiększenia liczby imigrantów przybywających z Ukrainy i innych wschodnich państw.

Zwolennikiem tego rozwiązania jest przede wszystkim wicepremier Mateusz Morawiecki, który ma w tej sprawie wsparcie konserwatywno-liberalnych organizacji pracodawców.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki brał udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy, — gdzie wystąpił podczas panelu dyskusyjnego poświęconego polityce imigracyjnej.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował w jego trakcie,   — że ściągnięcie do Polski pracowników z Ukrainy będzie jednym z elementów Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Morawiecki chce w jej ramach osiedlić w Polsce od miliona do dwóch milionów Ukraińców,   — choć już teraz mówi się o obecności prawie miliona ukraińskich obywateli, którzy pracują w naszym kraju.

Polityk PiS twierdzi bowiem, że Polsce brakuje kapitału, a tymczasem gospodarka nie może być kapitałochłonna,   — stąd potrzebne jest uzupełnienie ubytków na polskim rynku pracy.

Słowa wicepremiera Morawieckiego poparł Bartosz Marczuk, były dziennikarz konserwatywno-liberalnych szmatławców, — obecnie pełniący funkcję wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stwierdził on,   — że do 2050 r. należy przyjąć blisko pięć milionów imigrantów,

— aby utrzymać obecny wzrost gospodarczy, — a do powstrzymania negatywnych trendów demograficznych nie wystarczy polityka prorodzinna.

Deklaracje przedstawicieli rządu Beaty Szydło z zadowoleniem przyjęli szefowie konserwatywno-liberalnych organizacji pracodawców.

Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców stwierdził, —  że   Polska   musi zapewnić legalną możliwość pracy dla miliona Ukraińców, Białorusinów i Wietnamczyków, aby

— „ratować naszą demografię i gospodarkę”.

Opinię Kaźmierczaka podzielił również Robert Gwiazdowski, — były szef Centrum Adama Smitha.

[ZOBACZ:

Nie można popierać rządu PiS

Minister Waszczykowski obiecał Petrowi Poroszence, – że władze Polski więcej nie będą się zajmowały Rzezią Wołyńską

— emjot]

***

Przez Darek Matecki – Wrzesień 16, 2016 0 97

http://prawicowyinternet.pl/rzad-chce-sciagac-masowo-imigrantow-z-ukrainy/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, Multikulturalizm, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Rząd chce ściągać masowo imigrantów z Ukrainy!

  1. Pingback: Minister Waszczykowski obiecał Petrowi Poroszence, – że władze Polski więcej nie będą się zajmowały Rzezią Wołyńską | Justice4Poland

Możliwość komentowania jest wyłączona.