Kukiz o wypowiedziach Waszczykowskiego ws. Wołynia: od takich ludzi Bóg się odwraca

c1087617b732c827dd2cd74e2738d568Paweł Kukiz. Fot. youtube.com / TVP

„Na pewno takie postępowanie Waszczykowskiego i całego PiS zostanie ocenione w przyszłości. 

— Nie mam wątpliwości, że przykrycie całej sprawy milczeniem może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami.   — Pamiętajmy, że pokój nie jest dany raz na zawsze”

– mówi Kresom.pl Paweł Kukiz,   komentując deklaracje szefa MSZ, który skapitulował przed ukraińskim spojrzeniem na rozwiązanie kwestii Wołynia.

Po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką,   szef polskiego MSZ niemal cytował ukraińskie stanowisko w kwestii ludobójstwa na Wołyniu.

—  Chodzi o to, żeby nazwać po imieniu wszystko to, co się stało, pokazać sobie wzajemnie dowody i przenieść tę sprawę na dialog historyków i zdjąć z agendy politycznej.

Dla nas przyjęcie tej rezolucji przez parlament   — oznacza w tej chwili zdjęcie jej z agendy politycznej i przeniesienie jej na dialog historyków

– powiedział w Kijowie szef polskiej dyplomacji.

Stanowisko wygłoszone przez Witolda Waszczykowskiego współgra z wypowiedziami szefa ukraińskiego IPN, negacjonisty wołyńskiego Wołodymyra Wiatrowycza, —  który stwierdził wcześniej, że politycy nie powinni zajmować się sprawą wołyńską.

Według Waszczykowskiego    — polski rząd nie będzie już zajmował się sprawą ludobójstwa na Wołyniu, pozostawiając ją wyłącznie ocenie historyków.

Dla szefa polskiego MSZ po tej rezolucji polskiego Sejmu  — czas już na „pojednanie”.

 — To jest skandal!

– komentuje te wypowiedzi w rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz.

 — Historia będzie ich oceniać. Na pewno takie postępowanie Waszczykowskiego i całego PiS zostanie ocenione w przyszłości.

Tylko   tą   jedną   sprawą mogą zepsuć jakieś ewentualne wielkie sukcesy – to w przyszłości przekreśli ich jakiekolwiek pozytywne dokonania.

 — Ja jestem człowiekiem wierzącym – od takich ludzi, którzy zapominają o tragedii przodków, o ich krwi i męczeństwie,  — Bóg się odwraca

– mówi polityk.

Zdaniem  Pawła Kukiza,    — postępowanie ministra Waszczykowskiego i PiS w sprawie rzezi wołyńskiej może w przyszłości zrodzić poważne konsekwencje:

 —  Nie mam wątpliwości, że przykrycie całej sprawy milczeniem może w przyszłości skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami.

Pamiętajmy, że pokój nie jest dany raz na zawsze, do końca świata.

A w przypadku ewentualnych konfliktów,  — mówiąc czystko hipotetycznie,

 — Ukraińcy mogą równie dobrze pójść po Przemyśl na takich samych zasadach, jak szli po Lwów – mordując, paląc.

Kukiz deklaruje,    — że jego ugrupowanie będzie kontynuowało swoje działania w kwestii stosunków polsko-ukraińskich,  — w tym ludobójstwa na Wołyniu i projektu ustawy ws. penalizacji banderyzmu w Polsce.

 —  Niech PiS robi swoje – my będziemy robili swoje

– mówi Paweł Kukiz.

– Będziemy z pewnością zdecydowanie szli w kierunku penalizacji banderyzmu na terenie Polski

 —  dodaje.

Nie wyklucza, że taki projekt może poprzeć PSL.

Jak informowaliśmy,    — projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa posłów Kukiz’15 i Stowarzyszenia „Endecja”, na mocy której podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu będzie karane,    — został zarejestrowany w Sejmie i skierowany do I czytania.

KRESY.PL

Piątek, 16 wrzesnia 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-o-wypowiedziach-waszczykowskiego-ws-wolynia-od-takich-ludzi-bog-sie-odwraca

ZOBACZ:

Minister Waszczykowski obiecał Petrowi Poroszence, – że władze Polski więcej nie będą się zajmowały Rzezią Wołyńską

Kukiz dla Kresów.pl: z propagowaniem banderyzmu w Polsce trzeba skończyć raz na zawsze

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Miejsca Męczeństwa Polaków, PAWEŁ KUKIZ - RUCH, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kukiz o wypowiedziach Waszczykowskiego ws. Wołynia: od takich ludzi Bóg się odwraca

  1. Pingback: Minister Waszczykowski obiecał Petrowi Poroszence, – że władze Polski więcej nie będą się zajmowały Rzezią Wołyńską | Justice4Poland

Możliwość komentowania jest wyłączona.