III RP: „Rewelacyjne” warunki życia. Rodzina uchodźców wolała wrócić do Syrii

syryjska-rodzina-tarnow-680x360***

Pomimo próby zaaklimatyzowania i wsparcia, w tym finansowego, udzielanego przez państwowe i chrześcijańskie instytucje, —  syryjska rodzina uznała,

— że lepsze perspektywy i warunki do życia panują w stolicy ogarniętej wojną ojczyźnie, niźli w III RP, — dlatego po ponad rocznym pobycie w Tarnowie spakowali walizki i wyjechali.

Chrześcijańska rodzina uciekła z Syrii w obawie przed prześladowaniami ze strony islamistów.  

Jak widać pobyt w tym państwie  wywarł na nich gorsze wrażenie, niźli strach przed religijnymi prześladowaniami, choć Bartłomiej Kapuściński z fundacji „Ziemia Obiecana” twierdzi, że według posiadanych informacji sytuacja w Syrii obecnie jest w miarę stabilna.

Uchodźcy postanowili wrócić do Damaszku, gdy tylko głowa rodziny otrzymała ofertę pracy w firmie, która wznowiła swoją działalność.

Według słów Kapuścińskiego — w Syrii pracujący ojciec jest w stanie utrzymać całą rodzinę, co nie udało się w realiach tarnowskich.

Poczciwej rodzinie Syryjczyków, która przyjechała tutaj, by pracować i się kształcić, a nie żerować, — nie udało się przezwyciężyć pewnych barier i problemów, z jakimi borykają się na co dzień polskie rodziny,

— pomimo tego, że otrzymała wsparcie, o jakim mogą pomarzyć rzesze Polaków.

Wielu naszych rodaków zapewne mówi:

— „dobrze, dla darmozjadów nie ma tu miejsca”

i będzie z siebie zadowolonych jakimi to prawdziwymi patriotami nie są.

Znając ich postawę nawet ten „sukces” będą skłonni przypisać sobie.

Nie   dostrzegą   przy   tym   tego,   —  że wielu wśród nich legitymizuje państwo i zasłaniając się patriotyzmem, czy „wyborem mniejszego zła” je wspiera, a nawet buduje, — nie wspominając o deklaracjach walki za nie w konflikcie zbrojnym,

— podczas   gdy   nie   dość,   że   III RP   jest   państwem, w którym naród polski nie   jest   suwerenem,   — to jest państwem wasalnym,   —  gdzie poziom   życia jest tak fatalny, że w podrygach opuszczają je nawet lepiej traktowani niż oni sami uchodźcy.

I to nie na zachód, do demoliberalnego eldorado.   — Po prostu z powrotem.

_____________________________

Na podstawie:
voxfm/gazetakrakowska.pl

Wrzesień 9, 2016

Za; http://3droga.pl/aktualnosci/iii-rp-rewelacyjne-warunki-zycia-rodzina-uchodzcow-wolala-wrocic-do-syrii/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bieda, Emigracja, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Syria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.