Ukraińscy nacjonaliści domagają się od Polaków czczenia banderowskich symboli!

banderowska_flagaUkraińscy nacjonaliści nie kryją oburzenia po tym, jak polscy pogranicznicy kazali wyrzucać im do kosza na śmieci banderowskie, czerwono-czarne flagi, zdobiące auta, którymi wjeżdżali do Polski. — Wiceszef partii Swoboda Jurij Syrotiuk domaga się reakcji ukraińskiego MSZ na znieważanie przez Polaków banderowskich symboli.

Oburzenie Syrotiuka podzielają również inni nacjonaliści.

—  Na jednym z portali ukazał się nawet cały artykuł poświęcony temu,  —  jak to bohater wojny rosyjsko-ukraińskiej, niejaki Taras wziął na Majdan czerwono-czarną flagę, by później razem z nią jako ochotnik udać się na wojnę z Rosją.

Walczył w 80. pułku lotniczym.   —  Z tą flagą „obmytą krwią walczących braci”   —  bronił lotniska Ługańsk.

„Teraz Polacy wymagają, aby rzucić tą flagę do kosza. —  Taras, który powiedział, że woli trafić do więzienia niż rzucać rewolucyjną flagę, został wprawdzie wpuszczony [do Polski – przyp. red.], —  ale powiedziano mu, że następnym razem ukarzą go całkowitym zakazem wjazdu”

—  ubolewają autorzy artykułu.

– Sądzicie,   —  że wczorajsza bezzębna deklaracja wystarczy, aby zatrzymać znieważanie przez Polaków naszych bohaterów historycznych?

– grzmiał Syrotiuk.

– Żądam notatki MSZ w związku z tym haniebnym incydentem

– oświadczył.

Opisana na ukraińskim portalu   sytuacja   stanowi   najlepszy   dowód   na   to, że polscy pogranicznicy (chwała im za to) —  są wyczuleni na antypolskie symbole znajdujące się w autach osób przekraczających granicę z Polską,

—  natomiast społeczeństwo ukraińskie w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Rosji integruje się za pomocą banderyzmu.

Co więcej, zaczyna —  postrzegać Polaków, jako tych, którzy znieważają ich symbole i bohaterów, nie zważając na to, iż symbolika ta jest zbrodnicza.

To pokłosie miękkiego stanowiska Polski wobec rozwijającego się na Ukrainie neobanderyzmu.

Pytanie tylko, czy politycy wyciągną wnioski?

Źródło: holos.fm

Anna Wiejak

Opublikowano 10 września 2016

Za; http://prawy.pl/36849-ukrainscy-nacjonalisci-domagaja-sie-od-polakow-czczenia-banderowskich-symboli/

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

ZOBACZ:

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.