Kukiz: Psim obowiązkiem rządu polskiego jest zrobić wszystko, by Polacy wrócili z emigracji – Morawiecki obiecuje wysiedlenie Polaków z Polski i zastąpienie ich Ukraińcami!

mpr2W emocjonalnym wpisie na portalu Facebook — Paweł Kukiz odniósł się do wypowiedzi ministra Mateusza Morawieckiego dotyczącej polskiego rynku pracy.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy — minister zadeklarował wsparcie dla sprowadzania do Polski pracowników z Ukrainy.

Morawiecki podkreślił,  — że wskazana wyżej kwestia zajmie istotne miejsce w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Będę starał się, by nastąpiło przyjazne zaproszenie kilkuset tysięcy ukraińskich pracowników do Polski.

Po stronie MR, MSW, Min. Rodziny   — wypracowujemy stanowisko by było zgodne z wymogami dyrektywy unijnej, by wesprzeć proces adaptacji [Ukraińców].

— Argumenty po drugiej stronie są związane z systemem bezpieczeństwa. — Będziemy starali się wypracować odpowiedni kompromis.

W planie [SOR] umieścimy na pewno ten punkt, jeżeli jeszcze go nie ma to on powinien być szerzej

powiedział.

Paweł Kukiz zapewnił,  —  że nie ma pretensji do ciężko pracujących Ukraińców,   — ale słowa ministra Morawieckiego o „uzupełnianiu ubytków na rynku pracy Ukraińcami”   — są nieakceptowalne.

– Czyli co?   — Rząd pogodził się, że Polacy będą dalej wyjeżdżać do pracy na zachód   —  a   Morawiecki  będzie tu sprowadzał pracowników z Ukrainy???! 

Rząd nie ma prawa zapominać o naszych rodakach za granicą i wywieszać białej flagi!

— Psim obowiązkiem rządu polskiego jest zrobić wszystko by to Polacy wrócili z emigracji.

Najpierw wszystkie partie przez swoją złodziejską politykę wypychają miliony rodaków za granicę a teraz Morawiecki umywa ręce

napisał  polityk.

Kukiz skrytykował również politykę gospodarczą i fiskalną rządu, wskazując na źródła emigracji Polaków w poszukiwaniu pracy.

Szanowny Panie Morawiecki, jeśli Pan chce   — „uzupełniać ubytki na rynku pracy”   —  to   proponuję wprowadzić w Polsce takie podatki jak w W. Brytanii.

Wtedy Polacy wrócą.   — Jak praca nie będzie opodatkowana na poziomie 40% i małe firmy nie będą musiały płacić 1200 zł złodziejskiego ZUSu miesięcznie.

— W W. Brytanii płacą kilkadziesiąt złoty składek na ubezpieczenie, dlatego Polacy wyjeżdżają.

Ale   ten rząd nie potrafi nawet zrobić obiecanej podwyżki kwoty wolnej – najniższej w Europie…

–  wskazał.

Kukiz zakończył wpis porównaniem polityki PiS i PO.

Zdaniem posła jest ona bardzo podobna.

– Zamienił stryjek siekierkę na kijek.  —  Poprzednicy chcieli ściągać do Polski imigrantów z Syrii  —  a ci teraz Ukraińców. 

P.S.

 Rozumiem teraz skąd ta kilkuosobowa „pielgrzymka” dostojników do Wielkiej Brytanii.  

— Władza panicznie boi się by nasi nie wrócili do Ojczyzny.   — Bo im budżet pęknie.  —  Straszne.

podsumował.

***

http://wmeritum.pl/kukiz-psim-obowiazkiem-rzadu-polskiego-zrobic-by-polacy-wrocili-emigracji/154576

8 wrze 2016

Za; http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4450-kukiz-rzadu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Emigracja, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.