Ukraina: zamalowano mural z wizerunkiem Pana Jezusa. Widziano w nim… „przejawy separatyzmu”

mid_45737Fot.: rzut ekranu strony baranivka.blogspot.com

Wielobarwny mural przedstawiający Pana Jezusa i zawierający cytaty z Pisma Świętego znajdował się na ścianie posterunku policji drogowej w miejscowości Baranówka (obwód Żytomirski). — Wizerunek został jednak zamalowany.

Autorami   muralu   byli   malarze   Władmir   Krawczuk  i Walentin Retman. — Obaj nosili się z zamiarem stworzenia jeszcze kilku innych podobnych murali, tak,  —  aby stanowiły dekorację w dniu święta miasta, które przypada na 21 września.

Jeden z deputowanych do Rady Miejskiej, Ołeh Kowalskyj, poinformował, że decyzja o zamalowaniu wizerunku Jezusa zapadła w czasie tzw. „okrągłego stołu”. — Uczestniczyli w nim włodarze miasta i przedstawiciele kilku stowarzyszeń.

— Na spotkaniu można było usłyszeć, że

— „wszelkie objawy separatyzmu i rosyjskiego widzenia świata będą tępione w zarodku”.

Deputowany zdradził, że już w trakcie powstawania muralu namawiali jego autorów do zaniechania malowania. Zarówno Krawczuk jak i Retman nie chcieli jednak o tym słyszeć.

– Skoro tak, to sami zabraliśmy się za zamalowanie powstałego na ścianach posterunku dzieła

– powiedział deputowany z Baranówki (ukr. Baraniwka).

Na razie na miejscu, gdzie znajdował się mural z wizerunkiem Chrystusa i cytaty z Pisma Świętego pojawiły się flagi ukraińskie i ukraińskie godło.

Po zamalowaniu wizerunku Syna Bożego sprawcy wykonali sobie zdjęcie z czarno-czerwoną flagą OUN-UPA.

– To rozwiązanie tymczasowe.  —  Co będzie potem, niech zdecyduje gmina

– powiedział Ołeh Kowalskyj.

***

Źródło: http://www.sedmitza.ru

ChS

2016-09-03 /  http://www.pch24.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii MOWA NIENAWIŚCI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Ukraina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.