Żydowscy naukowcy przeciwni karaniu za mówienie o “polskich” obozach śmierci. “To przydusi wolność słowa”

Auschwitz-2Żydowscy naukowcy przeciwni karaniu za mówienie o “polskich” obozach śmierci.

 “To przydusi wolność słowa”

Projekt ustawy przyjętej przez polski rząd, który zakłada karanie więzieniem za używanie sformułowania “polskie obozy śmierci”  — wywołał falę komentarzy wśród żydowskich historyków oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się badaniem i dokumentowaniem Holocaustu.

Nie mogę sobie wyobrazić,   —  że oni naprawdę próbują wprowadzić to prawo

– powiedział w rozmowie z Jerusalem Post dr Efraim Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala.

Równocześnie   zaznaczył,   że   —  domaganie się przez polski rząd zaniechania używania sformułowania “polskie obozy śmierci” — ma pełne uzasadnienie historyczne.

Nie   było   żadnych   polskich  obozów śmierci. To nie oni je założyli, nie oni je prowadzili, nie było żadnych polskich strażników.

Mają   w   100   procentach   rację   – to były nazistowskie obozy śmierci w Polsce,

— ale nie umiem sobie wyobrazić, że rzeczywiście zamknęliby w więzieniu człowieka za używanie tego sformułowania

– dodał.

Głos w sprawie zabrał też instytut Yad Vashem.

Prof. Dina Porta powiedziała, że

— “sposób w jaki Polacy chcą to przeprowadzić jest bardziej niż krańcowy”.

W jej przekonaniu takie podejście może “przydusić” wolność słowa i działalność badaczy.

***

źródło: WPROST

sie 25, 2016 / Za; http://newsweb.pl/2016/08/25/zydowscy-naukowcy-przeciwni-karaniu-za-mowienie-o-polskich-obozach-smierci-to-przydusi-wolnosc-slowa/

KOMENTARZE:

Sevko Kolaz G ·

Akademia Podlaska w Siedlcach

Od 15 lat prosiliśmy żeby tak ich tak niezyzywać. Nie umiecie słuchać?? To takie rozwiązanie jest jedyną możliwąścią żebyście się nauczyli nazywać rzeczy po imieniu!!! Tym bardziej że niejdnokrotnie w izraelskiej telewizji nazywaliście je Polskimi!!!

Jarosław Rajchert ·

Reacher w Action Non Food B.V.

„…nie umiem sobie wyobrazić, że rzeczywiście zamknęliby w więzieniu człowieka za używanie tego sformułowania…” A gdy jakiś historyk próbuje badać komory gazowe, lub badać liczbę ofiar danego obozu, to go już można do więzeinia wsadzić i tu problemu żydowscy historycy nie widzą?

Jan Marian

Tępa pizda będzie „przyduszona naukowo”, bo będzie musiała używać nazwy „hitlerowskie” zamiast „polskie”, no przecież to ręce opadają…

Halina Korczyc

A dlaczego hitlerowskie a nie niemieckie.??? Nie było państwa Hitlerland – natomiast było Deutchland…

Zbigniew Dankowski ·

Polska, Wloclawek, Poland

Halina Korczyc dokładnie.tak właściwe to byli kosmici zwani nazistami i hitlerowcami. Nie było tam Niemców… na to wychodzi słuchając wypowiedzi na temat II wś.

Krzysiek Kuzborski

Nie nazistowskie tylko niemieckie obozy śmierci!

Adam Jar ·

Monachium

Boja sie pokretne zydki o wolnosc swojego klamliwego slowa i uzurpuja sobie na calym swiecie prawo do decydowania co jest dobre a co zle. Pierdolony narod „wybrany”. Wybrany do czego? Aby okradac oszukiwac, szkalowac i sklucac kazdego z kazdym. Jedyne uczucie, jakie we mnie budza tym swoim chamskim stosunkiem do wszystkich innych narodow, to obrzydzenie. Holokaust to dla nich nie pamiec o bestialsko przez niemieckich nazistow pomordowanych milionach ludzi roznych narodowosci i wyznan. Nie! To ich najlepszy interes. Dlatego uzurpuja sobie do niego prawo, jak do opeocentowanej lokaty kapitalu. Zygac sie po prostu chce. Co za falsz!!!

Agnieszka Niedziela ·

Dęblin

Co zrobisz jak sam naród daje im władze zajmą stołki i przybijaja Żydki odszkodowania dla Żydów. Dlaczego Niemcy im nie płacą tylko Polska?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, Roszczenia żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.