Niemiecka prasa: Polska jest już własnością Unii Europejskiej

016792617_40300-696x392***

Polska praktycznie jest już własnością Unii Europejskiej – wynika z wielu ostatnich publikacji popularnych niemieckich mediów.

Dirk   Birgel,   —   red.   naczelny dziennika “Dresdner Neueste Nachrichten” —  w obszernym komentarzu pisze najpierw o europejskiej euforii Polaków po wejściu ich kraju w poczet UE i unijnych subwencjach, z jakich ten kraj korzystał – przy bezsprzecznych osiągnięciach i wysiłku samych Polaków.

—   “Ale  to wszystko niewiele znaczy, żeby nie powiedzieć – jest oczywiste – w świadomości polskiego społeczeństwa, które przecież wybrało nowy rząd”

– z zarzutem rzuca Birgel.

—  “Tak było jeszcze przed falą imigracyjną, ale od tego momentu przybrało na sile”

– czytamy dalej  —  i dowiadujemy się,   —  że cena   za   korzystanie   z  bogactw UE musi być,

—   a jest nią to,   —  że decyzje “rządu europejskiego”   —  przedkładane są ponad te podejmowane przez wybierane demokratycznie władze państwa.

—  “Nie można po prostu się najeść i odejść od stołu głośno bekając”

– pisze   “Dresdner   Neueste   Nachrichten”     —    sugerując,   że  UE ma prawo rozmieszczać uchodźców również w Polsce,   —  traktując jej terytorium jako własne.

Najważniejszy opiniotwórczy tygodnik “Die Zeit” pisał, że

—  “w Polsce rozgrywa się przewrót, a dziennikarze opozycyjni ostrzegają przed ‘pełzającym zamachem stanu”.

Niemcy zaznaczają, że

—  “na szczęście Polska nie jest tak zdemoralizowanym gospodarczo krajem jak Węgry Viktora Orbana”.

Należy tutaj przypomnieć, że Orban walczył i walczy z zachodnimi koncernami i bankami wyzyskującymi takie kraje jak nasz czy Węgry.

sie 25, 2016

Za; http://newsweb.pl/2016/08/25/niemiecka-prasa-polska-jest-juz-wlasnoscia-unii-europejskiej/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, Niemcy, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia niemieckie, Roszczenia wobec Polski, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.