Michalkiewicz: Ukraina jest na granicy rozpadu, a Polska żyruje w ciemno wszystkiemu co robi Kijów

mid_45564FOT.REUTERS/Gleb Garanich/FORUM

Prawnik, pisarz i felietonista publikujący m.in. na naszym Portalu, redaktor Stanisław Michalkiewicz, gościł u redaktora Rafała Ziemkiewicza w programie Telewizji Republika „Odkodujemy Polskę”.

Znaczna część rozmowy dotyczyła Ukrainy, która kilka dni temu świętowała 25 lat niepodległości.

Stanisław Michalkiewicz skomentował fakt obecności na rocznicowych obchodach w Kijowie prezydenta RP jako jedynej zagranicznej głowy państwa.

Ta dysproporcja między rangą pana prezydenta Dudy i rangą pozostałych zaproszonych gości ilustruje aktualną pozycję międzynarodową Ukrainy

– powiedział gość Telewizji Republika.

Z wielu źródeł pojawia się ostrzeżenie,  —  że Ukraina jest państwem na granicy rozpadu, że niedługo ten dyrektoriat oligarchiczny może przestać zachowywać spójność.

Wtedy należy liczyć się z różnymi skutkami,   —  również takimi, że Moskwa nie będzie się biernie przyglądać, a wręcz skwapliwie skorzysta

– ocenił Stanisław Michalkiewicz.

Postępowanie wszystkich rządów polskich polega niestety na takim żyrowaniu w ciemno wszystkiego co zrobi rząd w Kijowie,   —  to nie jest inwestowanie.

Z   inwestowaniem   mamy do   czynienia   jak   liczymy  na jakąś korzyść.   —  My na nic nie liczymy

– zauważył publicysta.

Kiedyś Roman Dmowski powiedział, że w Polsce jest więcej ludzi którzy nienawidzą Rosji   —  niż takich,  którzy kochają Polskę.

—  To jest też taka ilustracja tego

– dodał.

Publicysta zgodził się z prowadzącym program Rafałem Ziemkiewiczem, który – również powołując się na Dmowskiego – stwierdził, —   że  naród ukraiński  był   sztucznie   promowany w interesie Niemiec i Austro-Węgier, —  jako przeciwieństwo dla żywiołu polskiego.

Było to częścią koncepcji Mitteleuropy.

Zgodnie z nią   —  w Europie Środkowej istnieć powinny państwa słabe i zależne od woli Niemiec.

I to jest właśnie dzisiaj realizowane

– ocenił Stanisław Michalkiewicz.

***

Źródło: TV Republika

MWł / 2016-08-27
http://www.pch24.pl/michalkiewicz–ukraina-jest-na-granicy-rozpadu

ZOBACZ:

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dmowski Roman, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Niemcy, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.