Siemoniak w tajemnicy przyznał honorowe obywatelstwo RP szefowi Mossadu

Siemoniak-Schetna-Mossad-696x356Od lewej: Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna, Mair Dagan

Honorowe obywatelstwo Polski otrzymał w tajemnicy z rąk Tomasza Siemoniaka (minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL) — były szef izraelskiej centrali wywiadowczej – Mossad, Meir Dagan.

Informację o tym podał izraelski portal “Walla” w komentarzu na temat wizyty ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka w Izraelu latem 2012 r.

Publikacja zwraca uwagę, — że rząd w Warszawie zainteresowany był zakupem izraelskiego sprzętu wojskowego m.in. w związku z poczuciem zagrożenia ze strony Rosji.

Do dziś nie wiemy, co było powodem przyznania Daganowi honorowego obywatelstwa Rzeczpospolitej Polskiej.   — Otrzymują je bowiem (a przynajmniej powinni) ludzie szczególnie zasłużeni dla naszego kraju.

Podczas dowodzenia izraelskim wywiadem Meir Dagan zajmował się głównie działaniami mającymi na celu opóźnienie realizacji programu atomowego w Iranie.

sie 11, 2016

Za; http://newsweb.pl/2016/08/11/siemoniak-w-tajemnicy-przyznal-honorowe-obywatelstwo-rp-szefowi-mossadu/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, III Wojna Światowa?, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.