Kukiz’15 pyta Morawieckiego, czy jego plan współtworzą zagraniczne firmy

Politycy Kukiz’15 zwrócili się z pytaniem do wicepremiera Mateusza Morawieckiego,  —  czy w przygotowywaniu jego planu biorą udział zagraniczne firmy konsultingowe.

Jak podkreślali posłowie Kukiz’15, — plan miał zostać przygotowany przez międzyresortowe zespoły.

— Nad dokumentem nie pracowała żadna firma konsultingowa, ale około 200 ekspertów

—  zapewnił wiceszef resortu rozwoju Jerzy Kwieciński.

— I robili to pro bono

—  dodał.

Rzecznik klubu Kukiz’15 Jakub Kulesza powiedział na piątkowej konferencji w Sejmie,   — że tzw. plan Morawieckiego miał być sztandarowym punktem programu rządu premier Beaty Szydło.

„Zapowiadane było, że plan zostanie przygotowany przez powołane przez premiera Morawieckiego 12 międzyresortowych zespołów.

—  Jednak jak podaje portal money.pl   — program, czy duży udział w tworzeniu programu, mają zagraniczne korporacje konsultingowe.

W związku z tym jako klub Kukiz’15 zadajemy pytanie:  —  +Ile myśli Morawieckiego jest w planie Morawieckiego?+”

—  powiedział Kulesza.

Interpelację do Morawieckiego wystosował poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz.

Doprecyzował,   —  że zadał w niej pytania:

—  czy prawdą jest, że zagraniczne firmy konsultingowe, —  głównie ze Stanów Zjednoczonych, — biorą udział w przygotowywaniu planu tzw. planu Morawieckiego;

— czy te firmy będą pomagały przy wdrażaniu planu;

— jaki był koszt zaangażowania tych firm i jaka jest treść dokumentów przygotowanych przez zagraniczne firmy konsultingowe;

— czy polskie firmy również miały możliwość pisania planu Morawieckiego na zasadach równej konkurencji z firmami zagranicznymi.

— „Nas interesuje przede wszystkim fakt, — iż premier Morawiecki zapowiadał,   — że kołem zamachowym polskiej gospodarki mają być polskie firmy, ma być polski kapitał.

Tymczasem w głównym planie rozwoju tejże gospodarki podobno biorą udział zagraniczne korporacje głównie ze Stanów Zjednoczonych,

—  co będzie zaprzeczeniem planu Morawieckiego — oraz pewną hipokryzją w kontekście rozwoju gospodarczego państwa polskiego”

—  powiedział Andruszkiewicz.

„Mam nadzieję, że uzyskamy bardzo rzetelną odpowiedź, — dowiemy się,

— jakiej narodowości jest kapitał firm, które współtworzą plan Morawieckiego   — i dowiemy się,   — ile myśli Morawieckiego jest w planie Morawieckiego”

—  dodał Kulesza.

We wtorek portal money.pl, — powołując się na rozmowę z b. wiceminister finansów Izabelą Leszczyną (PO), podał, — że w przygotowanie planu Morawieckiego mogły być zaangażowane trzy amerykańskie firmy konsultingowe.

W rozmowie z money.pl Leszczyna podała,   — że jej informacje pochodzą ze „źródła zbliżonego do rządu”.

Doniesienia te zdementował w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

— Dokument pisali eksperci, a nie żadna firma konsultingowa

—  mówił.

Dodał, że nad strategią zrównoważonego rozwoju pracowało około 200 osób.

Zaprzeczył, by pobierali oni wynagrodzenie za swoją pracę.

Rządowy Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. plan Morawieckiego,   — to strategia zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju na najbliższe 25 lat.

Zakłada m.in. wzmocnienie industrializacji, czyli zwiększenie wytwórczości oraz wsparcie dla eksportu.

Plan przewiduje też zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, które mogłyby zmniejszyć wagę kryterium cenowego i preferować małe i średnie przedsiębiorstwa, — kładzie też nacisk na cyfryzację kraju i rozwój innowacyjności.

Natomiast projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju —  (dokument do realizacji średniookresowej polityki rozwoju państwa, w który wpisano część założeń planu Morawieckiego)  —  jest obecnie na etapie konsultacji społecznych.

[ZOBACZ:  Plan Morawieckiego napisały zagraniczne firmy konsultingowe? – Rząd Szydło nie był pierwszy, te firmy pisały też dla Kopacz |POLECAM!  emjot]

***

p.mal

12.08.2016

http://www.rp.pl/Kukiz15/160819709-Kukiz15-pyta-Morawieckiego-czy-jego-plan-wspoltworza-zagraniczne-firmy.html#ap-1

Za; http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4318-kukiz-czy-jego-plan-wspoltworza-zagraniczne-firmy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.