Niemcy szykują się do wojny? Rząd zachęca obywateli do robienia zapasów żywności i wody.

Niemiecki rząd będzie zachęcać obywateli do robienia zapasów żywności i wody, — które pozwolą przetrwać   im co najmniej 10 dni w przypadku poważnego kryzysu lub wojny

– pisze gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, — powołując się na nową koncepcję obrony cywilnej, którą rząd rozpatrzy w środę.

Ponadto przewidziano stworzenie systemu alarmowego, przygotowanie służby  zdrowia na wypadek kryzysu oraz ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych ilości wojsk.

Gazeta podkreśla, że takich apeli władze nie kierowały do mieszkańców Niemiec od ponad 20 lat, czyli od zakończenia zimnej wojny.

W 69-stronnicowym dokumencie podkreślono,   — że atak na terytorium kraju, który wymagałby użycia sił konwencjonalnych, jest mało prawdopodobny.

— Jednak Niemcy powinni być przygotowani na rozwój wypadków, które mogą zagrozić istnieniu kraju.

***

http://pl.sputniknews.com

Za; https://marucha.wordpress.com/2016/08/21/niemcy-szykuja-sie-do-wojny-rzad-zacheca-obywateli-do-robienia-zapasow-zywnosci-i-wody/

Nie wiem, jak inni, ale jeśli o gajowego chodzi, to (hipotetyczna) perspektywa nieistnienia Niemiec nie spędza mu snu z powiek. Wprost przeciwnie.
Admin

***

ZOBACZ:  Niemiecki rząd do obywateli – róbcie zapasy na trudne czasy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, Niemcy, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.