Żydzi a komunizm – Przeciw przemilczaniu roli zbolszewizowanych Żydów na Kresach od 1939 r.

Żydzi a komunizm (II)

Prof. Jerzy Robert Nowak

Przeciw   przemilczaniu  roli zbolszewizowanych Żydów na Kresach  od września  1939 r.

Najbardziej zafałszowany i zdeformowany obraz stosunków polsko-żydowskich  znajdujemy w książce  Piotra Zychowicza „Żydzi”   — w odniesieniu do  okresu od września 1939 do 1941 r. na Kresach.

Zabrakło tam podstawowych wręcz informacji o zbrodniach zbolszewizowanych Żydów przeciw Polakom.

Stało się tak nieprzypadkowo, bo Zychowicz oddaje głos w tej sprawie  tylko dwóm kłamliwym historykom żydowskim   — Yehudzie Bauerowi i Antony Polonskiemu oraz prof. Krzysztofowi Jasiewiczowi,   który potrafił zmienić  swe poglądy jak rękawiczki   — (od  niebywale oszczerczej wobec Polaków książki „Pierwsi po diable”, wydanej w 2001 r.    — po całkowicie różniącą się z nią w swej wymowie i bez porównania uczciwszą książkę ‘Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach  polskich Żydów”, wydaną w 2009 r.).

Nawet i ten prof. Jasiewicz  posuwa się w wywiadzie zamieszczonym w książce Zychowicza (s. 422) do jawnego kłamstwa , twierdząc:

„Jako historycy stajemy przed koniecznością ogromnych badań na temat tego, co się działo na Kresach, ale rozbijamy się o skałę. Nie ma bowiem chętnych do pisania na ten temat. (Podkr. – J..R.N.)

—  W wielu wypadkach właśnie z obawy  przed łatką antysemityzmu”.

Prof.   Jasiewicz   ewidentnie kłamie w tej sprawie¸   — bo już w 1999 r. ukazała się moja rzeczywiście pionierska i bardzo „niepoprawna politycznie’ gruntownie udokumentowana ponad 250 – stronicowa książka — „Przemilczane zbrodnie. Żydzi i Polacy na Kresach w latach 1939-1941”.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, HISTORIA POLSKI, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, UB-NKWD, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.