Wiceprzewodniczący PE: Polska ma się Unii słuchać

Plenary Session week 44 2015 in Strasbourg

Po raz kolejny sporą część debaty w Parlamencie Europejskim poświęcono Polsce,  —  mimo,  że w Europie szaleją zamachy, a w aspirującej do członkostwa w UE Turcji masowo aresztuje się przeciwników rządu.

Niemieccy eurodeputowani bardzo chętnie w PE i mediach wypowiadają się na temat naszego kraju. — Są zadziwiająco zmartwieni o stan naszej praworządności   i  demokracji, której rzekomo w naszym kraju już prawie nie ma.

Inge Gräßle z partii CDU Angeli Merkel,   — przewodnicząca Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego powiedziała gazecie  “Die Welt”, że

“krajom, które nie przestrzegają prawa unijnego, albo państwom, które niewystarczająco biorą udział w przyjmowaniu czy rejestrowaniu uchodźców,   — będą obcinane unijne dotacje”.

Z kolei Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Graf Lambsdorff (FDP) stwierdził, że

—   “takie   kraje   jak Polska czy Węgry mają słuchać UE i przestrzegać jej prawa”.

Rząd Niemiec musi teraz przy zaplanowanym na jesień przeglądzie unijnego budżetu zadbać o to,   — aby  kraje-beneficjenci netto w UE takie jak Polska i Węgry   — zachowywały się bardziej solidarnie w kwestiach migracji i respektowały też wartości europejskie

– powiedział Lambsdorff.

Tak mocno promująca demokrację Unia Europejska nie składa broni w kwestii zmuszenia krajów nadbałtyckich do przyjmowania uchodźców – nie zważając na wolę obywateli i rządów tych państw.

sie 10, 2016

Za; http://newsweb.pl/2016/08/10/wiceprzewodniczacy-pe-polska-ma-sie-unii-sluchac/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Niemcy, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.