Ukraińcy donoszą do SBU na polską działaczkę Marię Pyż-Pakosz ze Lwowa

0afdb63f7368ed650c2e4c9a7a0d2944fot youtube

Polska działaczka i dziennikarka ze Lwowa, Maria Pyż-Pakosz — została oskarżona o podżeganie do nienawiści etnicznej i naruszania integralności terytorialnej Ukrainy przez działaczy lokalnych organizacji, — w tym „Samoobrony lwowskiego Euromajdanu”.

Skierowali oni pismo do SBU, prosząc Służbę o zajęcie się sprawą Polki.

Działacze organizacji „Ruch bojkotu ekonomicznego” oraz „Samoobrony lwowskiego Euromajdanu” napisali do SBU pismo,  —  w którym zwracają uwagę Służby na Marię Pyż-Pakosz i jej wywiad udzielony portalowi „Wmeritum”.

Dziennikarka powiedziała w nim,  że

— Wystarczy stanąć w centrum Lwowa,  —  aby stwierdzić z dumą, iż jest to na pewno polskie miasto.

Autorzy pisma odnieśli się także do wywiadu udzielonego przez Marię Pyż-Pakosz   telewizji internetowej wRealu24.

Wyraziła ona tam zadowolenie z rozwoju patriotyzmu w Polsce i mody na patriotyzm.

Autorzy zauważają,   że Pakosz, zadowolona z rozwoju patriotyzmu w Polsce jednocześnie krytykuje   „takie samo zjawisko” na Ukrainie.

Mają oni oczywiście na myśli coraz częściej obecną na ulicach ukraińskich miast symbolikę banderowską.

Maria Pyż-Pakosz mocno skrytykowała bowiem budowanie ukraińskiej tożsamości narodowej na bohaterach w rodzaju Bandery i Szuchewycza a także ideologii OUN-UPA.

Zauważyła ona także,   że na Ukrainie Polacy mogą żyć normalnie, dopóki nie poruszą tematu UPA   i   „polskiego Lwowa”.

Autorzy donosu poprosili SBU w związku z powyższym o zajęcie się sprawą Marii Pyż-Pakosz.

***

Czytaj także: Lwów to na pewno polskie miasto – Maria Pyż-Pakosz

Poniedziałek, 08 sierpnia 2016

http://www.kresy.pl

komentarze:

jaro7:

08.08.2016 21:36
Odważna kobieta ,,ale musi uważać bo na pomoc z Polski czy od banderowca Piekło liczyć nie może,wręcz przeciwnie,zaraz ja mendy pokroju Przełomiec, Romaszewska, sakiewicz, michnik zaatakują że „szkodzi dobrym stosunkom z banderolandem’ Ale właśnie dlatego powinna mieć wsparcie od patriotów.

Poznaniak74:

08.08.2016 21:45
Dlatego my POLACY winniśmy informować wszystkich i organizować wsparcie dla takich osób jak Pani Maria Pyż-Pakosz…

ManeTekelFares:

08.08.2016 21:57
Już to widzę, jak nasz papcio Waszczyk bierze ją w obronę, jak wzór cnót wszelakich Nadie S. No gdyby to Rosjanie ją tak obsztorcowali to może by wydukał jakie 2 zdania. Ale jak bracia ukry, to ni pary z gęby nie puści. Chyba, że jak słusznie zauważyli przedmówcy, jak co powie to tylko po to żeby się przyłączyć do chóru tych napiętnujących i wyzwać od ruskich agentów, co to podważają „nieśmiertelną miłość i braterstwo” z banderowską Ukrainą.

JaremaW:

08.08.2016 22:39
Od dawna podziwiam tą Panią .Ma duże „cojones”. Nasi pseudo-politycy przy niej to karzełki nie ubliżając karłom.

zefir:

08.08.2016 22:49
Banderowskie pojeby z debilnych pseudoorganizacji donoszą i proszą SBU o zajęcie się Marią Pyż-Pakosz, w swoim nazistowsko-sovieckim bydlęcym stylu.

Już by chciały by widły i siekiery poszły w ruch w rytm zbrodniczej ideologii OUN i bandyckiej praktyki UPA na sam dżwięk słów , że Lwów to polskie miasto, że w Polsce kwitnie Lachów patriotyzm.

To jest dopiero banderowskie oszołomstwo ultranacjonalistyczne, budujące nienawiść etniczną do właścicieli okupowanych przez upadliństwo ziem i miast nie mogących ścierpieć, że u Lachów rozwita moda na patriotyzm. Banderowskie ścierwa są wystraszone swą bezsilnością i czekającą ich nieuniknioną sprawiedliwością ze strony ludów które tak ludobójczo i bestialsko mordowali.

rebeliant80:

09.08.2016 05:50
Szkoda, że politycy z sejmu nie mają przynajmniej części tej odwagi i chęci mówienia prawdy jaką ma pani Maria.

wj51:

09.08.2016 08:36
„Moda na patriotyzm” to jakieś niefortunne sformułowanie…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Lwów, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POLSKOŚĆ, Roszczenia ukraińskie, Ukraina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.