Żydówka Waltz chce żyda Bartoszewskiego dopisać do apelu PW

85656-1HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ: —  PROSZĘ,  BY DOŁĄCZYĆ NAZWISKO PROF. BARTOSZEWSKIEGO DO APELU PAMIĘCI

Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, aby podczas apelu pamięci, odczytano również  nazwisko Władysława Bartoszewskiego.   — Z takim pismem zwróciła się w poniedziałek do MON-u.

Szef MON rozmawiał dziś z kombatantami w Centrum Weterana w Warszawie.   — Do tej pory trwał spór o   to,   jak   ma   wyglądać Apel Poległych podczas uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  

— Podpisany został wspólny tekst apelu pamięci na uroczystościach rocznicowych.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, by odczytano również nazwisko Władysława Bartoszewskiego.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami powstańców warszawskich.

— Rozmowy odbyły się w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa   — i wzięli w nich udział także przedstawiciele Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uczestnicy walk o stolicę w wysłanym kilka dni temu piśmie do resortu poprosili,

—  żeby   w trakcie uroczystości nie był odczytywany tak zwany apel smoleński.

Minister wydał bowiem zarządzenie, by w czasie wszystkich uroczystości państwowych z asystą wojskową,  —  gdy będzie odczytywany apel, — wspominać również ofiary katastrofy smoleńskiej.

Jak poinformował na konferencji prasowej Antoni Macierewicz, podpisany został wspólny tekst apelu pamięci na uroczystościach rocznicowych.

—   W apelu zostanie przywołana pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych, którzy zadbali o to, by Powstanie przeszło do narodowej spuścizny

—  poinformował szef MON.

Treść apelu zostanie opublikowana na stronie MON.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła się w piśmie do Antoniego Macierewicza, aby podczas apelu wyczytać również nazwisko śp. Władysława Bartoszewskiego.

„W związku z decyzją o zmianie treści apeli pamięci odczytywanych podczas 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego,

— uprzejmie proszę, jako współorganizator obchodów, — o włączenie do treści apeli pamięci Powstańca Warszawskiego, Honorowego Obywatela Warszawy śp. Pana Władysława Bartoszewskiego”

—  napisała prezydent Warszawy.

***

Władysław Bartoszewski był dziennikarzem, historykiem, działaczem publicznym oraz dyplomatą i politykiem. Urodził się w 19 lutego 1922 roku w Warszawie. W okresie okupacji hitlerowskiej był więziony w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, z którego został zwolniony prawdopodobnie dzięki działaniom PCK w Międzynarodowym Czerwonym Krzyżu i staraniom rodziny. Jako żołnierz Armii Krajowej brał udział w Powstaniu Warszawskim, podczas którego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami oraz Krzyżem Walecznych.

Zmarł 24 kwietnia, w wieku 93 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Przeczytajcie również: Apel Pamięci zamiast Apelu Poległych. Jest decyzja w sprawie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

***

26 lip 2016

Za; http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4195-zydowka-waltz-chce-zyda-bartoszewskiego-dopisac-do-apelu-pw

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Powstanie Warszawskie, PROTESTY, ROCZNICE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Żydówka Waltz chce żyda Bartoszewskiego dopisać do apelu PW

  1. paweł73 pisze:

    kpina..!!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.