Czy nagrania kamer z Nicei zostaną zniszczone?

XVMa7af7faa-4f5b-11e6-9d82-bc4879eafd36Une caméra de surveillance sur le front de mer, à Nice. Crédits photo : VALERY HACHE/AFP

W środę 20 lipca władze w Paryżu (konkretnie: policja antyterrorystyczna, wydział SDAT)   — zażądały od miejskiego centrum nadzoru w Nicei zniszczenia nagrań z kamer miejskich, które zarejestrowały atak terrorystyczny w tym mieście  – a to w celu „uniknięcia niekontrolowanego ich rozpowszechniania”.

Władze powołują się na artykuły 53 i L706-24 Kodeksu Postępowania Karnego oraz art R642-1 Kodeksu Karnego.

— Miasto Nicea odmówiło na razie spełnienia żądań i jest zdumione ich postawieniem, które uważa za próbę zniszczenia dowodów oraz dokonania czynu nielegalnego.

***

Wg. http://www.lefigaro.fr/
Gajowy Marucha

Komentować nie warto.
Admin

Za; https://marucha.wordpress.com/2016/07/22/czy-nagrania-kamer-z-nicei-zostana-zniszczone/

ZOBACZ:

Nicea: ATAK – pilne! – konieczność rekwirowania i niszczenia NAGRAŃ/ zdjęć z kamer miejskich

Ten sam facet filmował atak w Nicei i w Monachium – niemiecki dziennikarz i bloger o nazwisku Richard Gutjahr – małżonek izraelskiej potentatki Einat Wilf, byłej oficer izraelskiego wywiadu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Francja, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, TOTALITARYZM, UNIA EUROPEJSKA, Wojna informacyjna - dezinformacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.