Pogrzeb Brata Jana Winczakiewicza i Antoni Macierewicz

Drodzy Bracia,

Winczakiewicz-pogrzeb_trumna2-150x150 1W dniu 29 marca 2012, w godzinach popołudniowych, pochowaliśmy naszego Brata Jana Winczakiewicza na cmentarzu Montmorancy (blisko Paryża).

Uroczystość religijna odbyła się przed południem w Lailly en Val Val i w kaplicy zamkowej w Blois.

Na cmentarzu byli w obecności Jego żony Joclyne i krewnych: — kuzynki Hanny Winczakiewicz   i kuzyna   Antoniego   Macierewicza   z  Polski, — Bracia z Loży  „Copernic”   i  ich bliscy: —  Sergiusz Chądzyński, Marek Franciszkowski, Jan Karczewski, Magda Knychalska, wdowa po Bracie Witoldzie,   Mila i Emanuel Łopattowie, Jerzy Neumark, Anna i Jean Wojciech Sicińscy, Piotr Szemiński, Agata i Andrzej Wolscy  —  i Witold Zachorski, — który reprezentował Bibliotekę Polską w Paryżu.

Rząd Rzeczypospolitej Polski reprezentował Konsul Generalny.

Nad trumną zabrali głos: mistrz ceremonii pogrzebowej, który na prośbę Jocelyne Winczakiewicz odczytał francuskie tłumaczenie wiersza Brata Jana „Vivre” („Byle jak”),

— w imieniu Biblioteki Polskiej w Paryżu Witold Zahorski, odczytał wiersz Brata Jana — „Na przeniesienie zwłok Kazimierza Wierzyńskiego do Warszawy ”,

— w imieniu przyjaciół Sergiusz Chądzyński przypomniał życiorys Zmarłego, następnie parę słów wypowiedział Konsul Ambasady Polskiej w Paryżu.

WINCZAKIEWICZ_pogrzeb_Antoni2-150x150 3— a na zakończenie zabrał głos Antoni Macierewicz, który mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyzmie.

Pogrzeb odbył się w podniosłym duchu bez niepotrzebnego patosu

– prawdopodobnie Brat Jan takiej atmosfery się spodziewał.

W imieniu wszystkich Braci złożona została wiązanka biało czerwonych kwiatów z napisem na szarfie : « CZ.°. L .°. COPERNIC »

WINCZAKIEWICZ_wieniec-od-L.-Copernic2-150x150 1Nagrobek zdobią epitafium, fragment wiersza „Cmentarz w Montmorency”;

„Gdy po latach trumiennej ciemności i ciszy
obrócimy w proch wieczny nasze doczesności,
nowy legion tułaczy orędzie usłyszy
i ślubowania złoży na pradziadów kości.”

i trójkąt masoński.

***

Paryż, 30 marca 5012 roku.

Sergiusz Chądzyński i Jean Wojciech Siciński

05.04.2012

Za; http://arsregia.pl/pogrzeb-jana-winczakiewicza/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, JUDAIZACJA POLSKI, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.