Historia pewnego Okrągłego Stołu – Masoneria polska: Źródła rozbioru Polski – pod koniec XVII w. |POLECAM!

Historia pewnego Okrągłego Stołu — fragment książki dr Stanisława Krajskiego „Masoneria polska 2009”

Historia okrągłego stołu_gazetaprawna.pl

 „Naród okazuje się zazwyczaj tyle wart, ile wart jest jego episkopat, którego przecie starożytna nazwa grecka mówi o zadaniach czuwania, nadzorowania nad społeczeństwem.

A jakże rzecz ta się miała z naszym społeczeństwem polsko-saskim, jakich tuzów ascezy —  jeżeli tak paradoksalnie wyrazić się wolno —  liczył Kościół polski w dobie Augusta konwertyty?”.

Tak pisze o tym Morawski: tu Morawski wymienia długą listę znanych z nieprawości, niemoralności i zdrady narodowej dostojników Kościoła.

†††

„Jednym z największych spisków owocujących w Polsce wszechogarniającym Układem był, jak twierdzi wybitny polski historyk okresu międzywojennego Kazimierz Morawski,

— spisek   zawiązany   już  pod koniec XVII w. przez niemiecką lożę o znaczącej szczególnie dziś nazwie „Okrągły Stół”, — którego celem było doprowadzenie do rozbioru Polski.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, I Rozbiór Polski, KARY BOŻE, KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, MONARCHIA POLSKA, TARGOWICA, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.