Polska będzie winna wybuchowi III wojny światowej-eksperci nie pozostawiają wątpliwości – „Duda inicjuje działania wojenne”

Dziennikarzom nie umknął  fakt bliskiej współpracy Polski z Ukrainą, wspieranie działań ukraińskich,   — w szczególności tych wymierzonych w Rosję   — a także…  otwarcie szeroko swych granic na Ukraińców.

shot_024-696x392[…]

Brukselski portal B2 specjalizujący się w polityce obronnej opublikował artykuł pt:  —  „Duda inicjuje działania wojenne”

Jego autor nie ma wątpliwości, że w przypadku wybuchu wojny zacznie się ona właśnie od drażnienia Rosji,  

— tę rolę publicysta przypisuje Andrzejowi Dudzie wytykając polskiemu prezydentowi nadanie szczytu NATO jeszcze przed jego rozpoczęciem antyrosyjskiego tonu.

Portal wyraża opinię Francji, częściowo także Belgii i Włoch.

— To Paryż najbardziej utrudniał porozumienie o rozlokowaniu czterech batalionów w naszym regionie.   —  Francja nie chce drażnić Rosji.

Publicyści   podkreślają,   że   dyplomaci  NATO od kilku tygodni przekonywali, że wzmocnienie wschodniej flanki nie jest wymierzone w Rosję,   — a nowe siły mają raczej rotacyjny i defensywny charakter

—  a to Warszawa rozgłaszała, że jest to konieczne w wypadku ataku Rosji lub jest to wzmocnienie przeciwko Rosji.

Belgijski portal zauważa również, że ani Prezydent Polski ani nikt z przedstawicieli Rządu RP nigdy temu nie zaprzeczył.

Dziennikarzom nie umknął także fakt bliskiej współpracy Polski z Ukrainą, wspieranie działań ukraińskich,  

— w szczególności tych wymierzonych w Rosję   — a także…otwarcie szeroko swych granic na Ukraińców.

Wszystko to nieprzerwanie kontynuowane i wzmacniane doprowadzi w końcu do takiego zadrażnienia stosunków NATO z Rosją, że wybuch wojny będzie kwestią czasu i stanie się to z wyłącznej winy Polski.

***

Za; http://znews.pl/2016/07/08/polska-bedzie-winna-wybuchowi-iii-wojny-swiatowej-eksperci-nie-pozostawiaja-watpliwosci/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.