Marsz i Apel Wołyński jednocześnie w Moskwie i Warszawie

Rocznica ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu

3364168 3***

Rosyjski ruch wyzwoleńczy „SERB” w Moskwie wspólnie z posłem do miejskiego zgromadzenia „Zamoskworiecze” Moskwy I. N. Brumielem

— złożyli władzom lokalnym wniosek o organizację 11 lipca 2016 r. w godzinach od 16 do 18 w pobliżu ambasady RP wiecu poświęconego ludobójstwu ludności polskiej na Wołyniu i Podolu w latach 1943-44.

Planuje się złożenie kwiatów i wieńców przy ogrodzeniu ambasady, ogłoszenie apelu członków „SERB” do narodu polskiego i przekazanie „odezwy” attache ds. kultury. Oczekiwany jest też udział różnych polityków i działaczy społecznych.

3364589 2© FOTOGRAFIE OD BLOGERA PIOTR RADTKE /Rosyjski ruch wyzwoleńczy „SERB”

Rosyjski wyzwoleńczy ruch „Południowo-wschodni blok” SERB (South East Radical Block), którego liderem jest Gosza Tarasiewicz, — aktywizował się wiosną 2014 roku w Dniepropietrowsku (Ukraina) po Majdanie i obaleniu prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

— Wtedy ruch trudno było nazwać ściśle prorosyjskimi: — jego działacze występowali przeciwko nowej władzy Ukrainy, a więc także domagali się większej autonomii w południowo-wschodnich regionach kraju.

W tej chwili „SERB”, to nieformalny prorosyjski ruch, który stawia przed sobą cel przeciwdziałać implementacji amerykańskich, nazistowskich i neobanderowskich idei w społeczeństwie Rosji i Ukrainy.

Ruch ten liczy około 300 członków i około 20.000 sympatyków, łączących w sobie Rosjan z Ukrainy i Rosji.

— Także wśród uczestników „SERB” są przedstawiciele narodowości bułgarskiej.

„SERB” dobrze jest znany w Dniepropietrowsku (Ukraina) i w Krzywym Rogu (Ukraina).   — Są działacze też w Zaporożu. — Ukraińscy uczestnicy ruchu działają teraz jako organizacja podziemia.

Obecnie „SERB”, którego głównym postulatem jest konsolidacja patriotycznych sił „Rosyjskiego i Słowiańskiego świata” wokół prezydenta Rosji W. Putina,   — rozwija swoją aktywną działalność w Moskwie i Sankt-Petersburgu, zarówno w sieciach społecznościowych.

— Nieformalny lider — Oleg Chursin.

Taka sama bliźniacza akcja odbywa się w Polsce.

Marsz i Apel Wołyński w Warszawie w rocznicę ludobójstwa dokonanego przez   UPA   i   OUN   na  Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu stratuje 11 lipca o godz.16.00 na Placu Trzech Krzyży.

— W kooptacje do marszu zaangażowałem osobiście prorosyjską grupę Braterstwa Polsko Rosyjskiego.

3364347 1***

W tym celu przy współpracy Marcina Żółkowskiego z Obozu Wielkiej Polski, przygotowaliśmy na akcję specjalnie wyprodukowane w tym celu koszulki antybanderowskie i koszulki Braterstwa Polsko Rosyjskiego.  — Dodatkowo, aby podkreślić nasz udział w marszu przygotowany został baner BPR  na demonstrację.

W marszu zapowiedziała udział spora grupa ludzi u głównego organizatora zgłosiło się ok. 350 ludzi a w BPR ok. 60.

***

za:http://pl.sputniknews.com/blogs/20160706/3342771/Marsz-Apel-Wolyn.html

za; https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/06/marsz-i-apel-wolynski-jednoczesnie-w-moskwie-i-warszawie/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, Miejsca Męczeństwa Polaków, POLITYKA, PROTESTY, ROCZNICE, Ruchy Narodowo-Radykalne, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.