BOMBA Skandal na manifie antybanderowskiej obnaża agenturalność RN – DR PAWEŁ ZIEMIŃSKI OCENIA MANIFESTACJĘ ANTYBANDEROWSKĄ – WARSZAWA, 07.07.2016 R.

DR PAWEŁ ZIEMIŃSKI OCENIA MANIFESTACJĘ ANTYBANDEROWSKĄ – WARSZAWA, 07.07.2016 R.

BOMBA Skandal na manifie antybanderowskiej obnaża agenturalność RN

MANIFESTACJA KRESOWIAN POD SEJMEM RP I INNE „ATRAKCJE“…

Opublikowany 08.07.2016

W dniu 7 lipca 2016 roku przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie, w niedalekiej odległości od głównego budynku Sejmu RP, odbyła się manifestacja mająca wywrzeć nacisk na rządzący PiS, aby uchwalono 11 lipca dniem pamięci pomordowanych podczas ludobójstwa na Wołyniu i na terenie innych województw przedwojennej Polski.

Organizatorami manifestacji były środowiska kresowe z całego kraju.

Dokładny temat tej manifestacji, według zaproszenia brzmiał: „Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie zaprasza 7 lipca 2016 roku o godzinie 13.00 na zgromadzenie przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Żądamy by Sejm RP uchwalił ustawę, ustanawiającą 11 lipca „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię“.

Niestety platformę z której wygłaszano przemówienia ustawiono w miejscu, w którym był wąski chodnik i obecni musieli stać m.in. na trawnikach – wystarczyło ją ustawić kilkanaście metrów dalej, naprzeciwko pomnika gdzie było szeroko i dużo miejsca – szwankował zdrowy rozsądek Organizatorów.

Po wypowiedziach wielu gości dla dziennikarzy, Przewodniczący Zgromadzenia – Pan Witold Listowski – Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich oficjalnie otworzył zgromadzenie.

Na wstępie zebrani odśpiewali hymn narodowy.

Następnie ksiądz Stanisław Małkowski przewodniczył modlitwie, którą zebrani wspólnie odmówili w intencji ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego przez banderowców.

Po odmówionej modlitwie głos zabrał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który od wielu lat stara się o upamiętnienie ofiar ludobójstwa na Kresach.

Kolejnym mówcą był Poseł na Sejm RP Robert Winnicki.

Następnie udzielanie głosu przejął Pan Rafał Mossakowski.

Kolejnymi mówcami byli: Poseł Wojciech Bakun, Pan Stanisław Srokowski, Senatorowie RP – Jan Żaryn i Robert Gaweł.

Kolejnym wypowiadającym się był Poseł, Marszałek-Senior Kornel Morawiecki, który w swoim krótkim, zadziwiającym wystąpieniu stwierdził, że sprawa kresowa jest też sprawą jakiegoś mitycznego „narodu europejskiego“ (zapachniało masonerią).

Następnie głos zabierali: Poseł Sylwester Chruszcz, Pan Grzegorz Braun, profesor Jerzy Robert Nowak, doktor Krzysztof Kawęcki, Poseł Michał Dworczyk.

W tym momencie czasowym wydarzył się haniebny incydent, gdyż udzielający w tym czasie głosu Pan Rafał Mossakowski prawdopodobnie nasłał ochroniarzy i Policję na cały czas zgłaszającego się do zabrania głosu Pana Doktora Pawła Ziemińskiego.

Akcja policyjna wobec Pana Ziemińskiego jest pokazana na tym filmie na youtube: http://tinyurl.com/guyr9am

Kolejnymi mówcami byli: Pan Tomasz Kalinowski, Pan Leszek Samborski, Pan Paweł „Karat“ Michalik, Pan Mateusz Pławski, Pan Roland Dubowski, Pan Marian Barański, Pan Michał Górski.

Następnie Pan Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski odczytał tekst pisma skierowanego do Marszałka Sejmu RP, z którym udała się delegacja Kresowian.

W tym filmie jest pewna luka w odczytywanym tekście, spowodowana przyczynami technicznymi, pełen tekst można usłyszeć na filmie umieszczonym pod adresem: http://tinyurl.com/j9wbjwp

Następnie głos zabrała Pani Janina Kalinowska, która jest świadkiem ludobójstwa Polaków na Kresach.

Kolejnym mówcą był Przewodniczący Zgromadzenia Pan Witold Listowski, który wraz z delegacją wrócił z budynku Sejmu RP i oświadczył, że delegacja nie została przyjęta przez Marszałka Sejmu RP, przyjął ją zaś wicemarszałek Sejmu RP Stanisław Tyszka z klubu „Kukiz 15„.

Pismo to zostało przekazane do wszystkich klubów parlamentarnych.

Zgromadzenie zostało rozwiązane przez Pana Witolda Listowskiego.

Pan doktor Paweł Ziemiński zwrócił uwagę Panu Witoldowi Listowskiemu na haniebny fakt niedopuszczenia go do głosu.

Po zakończeniu zgromadzenia większość obecnych udała się w Marszu Pamięci w kierunku Krakowskiego Przedmieścia, gdzie na Domu Polonii wisi tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom zbrodni ludobójstwa nacjonalistów ukraińskich.

Na zakończenie filmu Pan Ziemiński przedstawił ocenę przebiegu zgromadzenia i wygłosił krótkie oświadczenie, którego tak bardzo obawiano się usłyszeć, oskarżając Pana Ziemińskiego o „prowokację“.

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, Sejm, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „BOMBA Skandal na manifie antybanderowskiej obnaża agenturalność RN – DR PAWEŁ ZIEMIŃSKI OCENIA MANIFESTACJĘ ANTYBANDEROWSKĄ – WARSZAWA, 07.07.2016 R.

Możliwość komentowania jest wyłączona.