Prezydent Duda nawet nie odpowiedział na prośbę o objęcie patronatem XXII Zjazdu Kresowian

prawy.pl_images_nowe_stories_duda_nr-300x200XXII Zjazd Kresowian odbył się bez patronatu Andrzeja Dudy.

Na prośbę organizatorów Kancelaria Prezydencka nawet nie odpowiedziała – poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który podczas uroczystej Mszy św. na Jasnej Górze wygłosił w niedzielę homilię do zgromadzonych Kresowian oraz sympatyków Kresów.

Bardzo smutne – ocenił postawę głowy państwa, dodając przy tym, że teraz przynajmniej wiadomo, jaki kurs obrany został w ramach tzw. „polityki wschodniej”.

Warto w tym momencie zauważyć różnicę między polskimi władzami, a chociażby władzami Niemiec, które zawsze obejmują swoim patronatem zjazdy Związku Wypędzonych, wysyłając na nie swoich przedstawicieli.

Przemawiała na nich nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, — dlaczego Andrzej Duda nie zdecydował się objąć patronatem tego szczególnego dla polskich patriotów wydarzenia, jako że jego kancelaria nawet nie raczyła uzasadnić swojego stanowiska.

Jedno jest pewne – tak prowadzona polityka z pewnością nie skończy się dla Polaków niczym dobrym.

Poprzednie władze starały się pamięć historyczną Polaków zepchnąć w niebyt, obecne – twierdzą, że chcą ją przywrócić, 

— ale najwyraźniej tylko w wybranej przez siebie części, w której dla Kresów po prostu nie ma miejsca.

Anna Wiejak /3 lipca 2016

Za; http://prawy.pl/33505-prezydent-duda-nawet-nie-odpowiedzial-na-prosbe-o-objecie-patronatem-xxii-zjazdu-kresowian/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.