Antoni Macierewicz pożegnał żołnierzy PKW

macierewicz-300x168Fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON

[Już bardziej nie można było ośmieszyć polskiego munduru…wyglądają jak w pidżamach.. emjot]

W poniedziałek 4. lipca b.r., na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie, odbyło się pożegnanie żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. W uroczystości wziął udział Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Poza Macierewiczem, w Janowie, obecny był również szef BBN Paweł Soloch, Dowódca Generalny RSZ gen. broni Mirosław Różański oraz Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki.

Macierewicz przemawiając do żołnierzy, podkreślił znaczenie ich służby:

„(…)  Jesteście częścią tej wielkiej zmiany,  która sprawia, że po 70 latach w Polsce będą na trwałe [sic! mj] stacjonowały wojska naszych sojuszników, że będziemy mogli naprawdę czuć się bezpieczni.

Wasze loty patrolowe, Wasze współdziałanie z sojusznikami na bliskim wschodzie sprawi, że oni będą tu stacjonowali, że oni będą nas tu wspierali, że będziemy tworzyli jeden wspierający się organizm”.

W trakcie uroczystości Dowódca Generalny RSZ gen. broni Mirosław Różański, przekazał Polski Kontyngent Wojskowy w operacji Inherent Resolve w operacyjne podporządkowanie Dowódcy Operacyjnemu RSZ gen. broni Markowi Tomaszyckiemu.

Po uroczystości Macierewicz spotkał się z żołnierzami PKW.

Joanna Skotnicka

Opublikowano 4 lipca 2016

Za; http://prawy.pl/33559-antoni-macierewicz-pozegnal-zolnierzy-pkw/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.