Piłka: Kuchciński do dymisji po kompromitujących negocjacjach z Ukraińcami ws. uchwały wołyńskiej

8c4a36e5a50c79801bacae67a0981efa Foto: youtube.com

Według Mariana Piłki — dopuszczenie do negocjacji syna organizatora ludobójstwa wołyńskiego Romana Szuchewycza – Jurija   — to drwina z pamięci pomordowanych.

Negocjacje   jakie  prowadzi polski rząd   ws.   uchwały   dotyczącej   uczczenia ofiar   ludobójstwa   na  Wołyniu   są   zdaniem  Mariana Piłki kompromitujące. — Według polityka upamiętnienie pamięci pomordowanych

— „nie może zależeć w jakikolwiek sposób od poglądów i polityki państwa, którego ludność była odpowiedzialna za ten bestialski mord„.

Jak wyjaśnia Piłka:

— „Nie ma ona bowiem najmniejszego prawa współdecydować o polskich działaniach.   — Tym bardziej że państwo to nigdy nie ukarało sprawców tej zbrodni„.

Wiceprzewodniczący Przymierza Prawicy zauważa:

— „dziś jesteśmy świadkami gloryfikacji zbrodniczej formacji odpowiedzialnej za to ludobójstwo. Zaś jej wodzów ustanowiono bohaterami państwa ukraińskiego.

Banderyzm staje się fundamentem ukraińskiej tożsamości narodowej.

Oznacza to,  że ukraińska tożsamość jest kształtowana nie tylko na trwałym konflikcie z Polską ,   — ale przede wszystkim na zbrodni„.

Według Mariana Piłki banderyzm stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Polski, a nasz kraj nie może być wobec niego obojętny.

To jest zagrożenie w dłuższej perspektywie czasowej dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

Uważa,   — że Polska powinna domagać się od Ukrainy potępienia ludobójstwa, samej UPA oraz wszelkich prób jej apoteozy, a także ukarania wszystkich żyjących sprawców zbrodni.

Według polityka

— „to powinien być zasadniczy i jedyny temat negocjacji państwa polskiego ze stroną ukraińską„.

Jakiekolwiek negocjacje na temat sposobu uhonorowania swoich zamordowanych Polaków oraz kwestie potępienia ich morderców nie powinny być tematem rozmów.

Piłka uważa, że dopuszczenie do negocjacji Jurija Szuchewycza, syna  Romana Szuchewycza, który był organizatorem tego ludobójstwa, jest niewybaczalne.

Jak dodaje:

W ten sposób marszałek Kuchciński dopuścił, aby syn kata Polaków współdecydował o tym,   jak Polacy mają uczcić ofiary jego ojca.

— To jest kompromitacja nie tylko polityczna, po której Kuchciński powinien zostać zdymisjonowany,   — ale jest to przede wszystkim drwina z pamięci pomordowanych i kompromitacja moralna polskiego państwa„.

kresy.pl / wpolityce.pl

Czwartek, 30 czerwca 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/pilka-kuchcinski-do-dymisji-po-kompromitujacych-negocjacjach-z-ukraincami-ws-uchwaly-wolynskiej

ZOBACZ:

Parubij: Kuchciński obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca… !!!

Bobołowicz: Kuchciński negocjował uchwałę ws. 11 lipca m.in. z synem zbrodniarza z UPA [+FOTO]

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, ROCZNICE, Roszczenia ukraińskie, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.