Parubij: Kuchciński obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca… !!!

857f99c9d6c1dc7cc36000e322f24b39Andriej Pardubij Foto: wikimedia.org

Przewodniczący ukraińskiego Parlamentu —  Andrij Parubij —  poinformował na   Twitterze  o porozumieniu, jakie zawarł z marszałkiem polskiego Sejmu — Markiem Kuchcińskim.  — Zgodnie z umową   — polski parlament nie będzie zajmował się uchwałą ws. wołyńskiego ludobójstwa przed szczytem NATO.

—   Oznacza   to,   że   najprawdopodobniej Sejm nie zdąży uchwalić uchwały na czas.

Dodatkowo, — pisząc o polsko-ukraińskim braterstwie broni, — Parubij twierdzi, — że Moskwę   zdobył   Sahajdaczny   a   Bezruczko   dowodził   Bitwą Warszawską.

Andrij Parubij poinformował o porozumieniu w języku polskim na swoim koncie na Twitterze.

Przewodniczący Werchownej Rady napisał, że

— „przed szczytem NATO Sejm nie będzie rozpatrywał uchwał nt. spornych kwestii historycznych„.

Oznacza to zablokowanie uchwał i ustaw nazywających po imieniu zbrodnię ludobójstwa dokonaną przez UPA, które nie zdążą być uchwalone przed rocznicą 11 lipca.

udwZM92 2***

Nie przyjęta zostanie żadna z trzech ustaw i uchwał – ani złożona wcześniej przez Kukiz’15, ani złożona przez PSL, ani późniejsza złożona przez PiS.

Dodatkowo   — według   informacji   zamieszczonej   na   Facebooku Parubija — podjęte zostaną prace nad wspólną uchwałą, konsultowaną ze stroną ukraińską,   — która   nie   zgadza   się   na traktowanie zbrodni wołyńskiej jako ludobójstwa.

Oznacza to sukces ukraińskich polityków i dyplomatów, którzy naciskali na utrącenie uchwały.

Porozumienie zawarte przez PiS i Ukrainę oznacza, że 11 lipca nie dojdzie do zapowiadanego upamiętnienia ofiar rzezi wołyńskiej w parlamencie.

Pardubij na swoim Facebooku pisząc o porozumieniu do jakiego doszło pomiędzy PiS a Ukrainą, 

  — wtrąca dodatkowo wspomnienia o antyrosyjskim „braterstwie broni” pomiędzy oboma narodami.

Twierdzi, że Moskwę zdobyły ukraińskie i polskie oddziały pod dowództwem Sahajdacznego,   — a ukraiński dowódca Bezruczko dowodził Bitwą Warszawską.

pcOGAsN 2a***

Na 7 lipca środowiska kresowe zapowiedziały protest,

— mający wywrzeć nacisk na PiS, aby przeprowadził uchwałę ws. Ludobójstwa.

Na   manifestację   pod   sejmem  zapraszali m.in. Andrzej Melak z PiS, Tomasz Rzymkowski oraz Marek Jakubiak z Kukiz’15, Bartosz Jóźwiak z UPR, a także niezrzeszeni Kornel Morawiecki oraz Janusz Sanocki.

kresy.pl

Poniedziałek, 27 czerwca 2016

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/parubij-mamy-porozumienie-z-pis-ze-przed-szczytem-nato-nie-bedzie-uchwaly-w-sprawie-11-lipca

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.